apua ongelmiinsa?
Poikani on jo 29 ja käy terapiassa jo 10 v. eikä asiat mene eteenpäin ollenkaan.
terapeutti ohittaa koulukiusaamisen eikä noteeraa stä mitenkään.
Poikani on alkanut muistaa asioita jo enemmän kiusaamistilanteistaan. Hän uhoaa ja on rauhaton, pelkää olla ihmisten kanssa missään tekemisissä kun ei luota kehenkään, jänittää kaikenlaisia kontakteja niin että tulee pahaolo ja vapisee.
Tää on niin surullisen hupaisaa kun hän on komea kuin flmitähti seksikkäine silmineen, ja pärjäsi koulussa hyvin, ja elämäntavat ovat ok.
Hän haluaisi tehdä työtäkin, toivoisin että hän saisi kunnon terapiaa joka johtaisi työelämään!
Mikä olisi se keino saada hänelle apua, ennenkuin on liian myöhäistä?
Saako koulukiusatus enää mitään
2
382
Vastaukset
- sinä..
Ja mitäs sinä teet tilanteessa? Pahennat hänen oloaan, ylläpidät hänen asemaansa kiusattuna, voivottelet, ahdistat - mitä muuta.
Et ainakaan tue häntä millään tavalla olemaan normaali ihminen. - lista terapeuteista?
Kyllä se on sitten terapeutin vaihto varmasti paikallaan. Saisitko puskaradion kautta selville, kuka olisi pätevä hoitamaan tätäkin asiaa. En ymmärrä, miten terapeutti voi vain sivuuttaa jonkin asiakkaalle tärkeän asian. Silloin hänellä itsellään täytyy olla jotain käsittelemätöntä asian suhteen. Netissä mielestäni ainakin pitäisi olla lista terapeuteista, jossa he esittelevät itseään tarkemmin, mutta voi olla, ettei Suomesta löydy, kun ovat niin kortilla muutenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945