Olen ns. isotyttö ja joudun usein miesten pilkan kohteeksi. Mitä varten miehet sitten niin mielellään puristelee mun persettä jos olen sitten ruma ja läski niin ku ne sanoo?
Kiusaamisesta
Isoperseinen nainen
10553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
haiseva vastalause =)
että sä tuntisit itsesi rumaksi ja läskiksi, jotta antaisit myös huonotasoisille miehille kuten heille!
ihmiset etsivät aina jonkun pilkan kohteen, yleensä jonkun, jolla on jokin kadehdittava asia. Sulla piisaa tyyliä kantaa kokosi? On eriasia olla suuri ja mahtava kuin katse kenkiä nuoleva anteeksi-että-olen-olemassa -tyyppi.
kaikkien moukkien ajatuksia tietää. Mä en helvetissä ymmärrä, miksi, jos jonkun ulkonäkö ei miellytä, jokkut voi pitää lepäläpeensä kiinni, vaan se oma tyhmyys pitää toitottaa ulos.
Mitä joku siitä saa? Perkele kyllä minäkin tunnen monta ihmistä, joiden ulkonäkö ei mua miellytä, mutta miksi niitä pitäisi loukata, parempi pitää se omana tietonaan.
Siis puristeleeko sua samat miehet, jotka sua haukkuu rumaksi ja läskiksi, vai onko kyseessä eri miehet?
Jos yleistät sekä haukkujien ja perseenpuristelijoiden olevan kaikkien miesten yhteisellä asialla, olet itsekin väärässä. Vaikutat yleistävän. Ensinnäkin kysyt asiaa täältä, ikäänkuin yleensäkin kaikki miehet tai ainakin suurin osa puristelisi sinua perseestä tai haukkuisi rumaksi. Siksi toiseksi kysyt täältä, että miksi miehet tekevät niin, eli siis oletat, että palstan miehet harjoittavat em. toimintaa ja tietävät siis vastauksen.
Voisiko olla, että sinulla on niin huono itsetunto, että pelkästään kuvittelet tai luulet miesten haukkuvan sinua rumaksi? Jos vika onkin omassa päässä, on turha tulla tänne haukkumaan miehiä (etenkin) yleisesti.
puristella sua perseestä,jonka et halua puristelevan. Litsarin vetäminen itsepuolustustukseksi on sallittua, jos takalistoosi käydään kiinni ei-toivotulla tavalla.
muutamia isoja tyttöjä. Miesvaltaisella alalla autonkuljettajina. Mä en ole huomannut miesten kohtelevan näitä naisia mitenkään aliarvioiden. Vähätellen. Kahville,kun stopataan tytöt istuu samaan pöytään.
Puhuminen sujuu mutkattomasti. Eikä meistä kukaan mittaile ketään. Nämä naiset on porukassa ihan yhtä hyviä 'jätkiä',kun me ehtat jätkäkin.
Usein syytä on sysissä ja sepissä. Mutta ei aina.
Sama on monessa paikassa nykysin jo,ei naisia aliarvosteta samassa porukassa mennään ja yhdessä tehdään
Yrittävät itsetuntoa viedä helpompi saada naiselta jolla on olematon itsetunto
Mikä helkkarin isotyttö? Jos olet iso kokoinen ja yli 18-vuotias niin kyllä silloin olet jo nainen.
Naisen arvoa alentavaa että puhutaan isosta tytöstä kun iän puolesta on nainen.