Olen ns. isotyttö ja joudun usein miesten pilkan kohteeksi. Mitä varten miehet sitten niin mielellään puristelee mun persettä jos olen sitten ruma ja läski niin ku ne sanoo?
Vastaukset 11
- Kunnon Äiti
haiseva vastalause =)
- että-----
että sä tuntisit itsesi rumaksi ja läskiksi, jotta antaisit myös huonotasoisille miehille kuten heille!
- myytikki
ihmiset etsivät aina jonkun pilkan kohteen, yleensä jonkun, jolla on jokin kadehdittava asia. Sulla piisaa tyyliä kantaa kokosi? On eriasia olla suuri ja mahtava kuin katse kenkiä nuoleva anteeksi-että-olen-olemassa -tyyppi.
- scale
kaikkien moukkien ajatuksia tietää. Mä en helvetissä ymmärrä, miksi, jos jonkun ulkonäkö ei miellytä, jokkut voi pitää lepäläpeensä kiinni, vaan se oma tyhmyys pitää toitottaa ulos.
Mitä joku siitä saa? Perkele kyllä minäkin tunnen monta ihmistä, joiden ulkonäkö ei mua miellytä, mutta miksi niitä pitäisi loukata, parempi pitää se omana tietonaan. - grfeavdsa
Siis puristeleeko sua samat miehet, jotka sua haukkuu rumaksi ja läskiksi, vai onko kyseessä eri miehet?
Jos yleistät sekä haukkujien ja perseenpuristelijoiden olevan kaikkien miesten yhteisellä asialla, olet itsekin väärässä. Vaikutat yleistävän. Ensinnäkin kysyt asiaa täältä, ikäänkuin yleensäkin kaikki miehet tai ainakin suurin osa puristelisi sinua perseestä tai haukkuisi rumaksi. Siksi toiseksi kysyt täältä, että miksi miehet tekevät niin, eli siis oletat, että palstan miehet harjoittavat em. toimintaa ja tietävät siis vastauksen.
Voisiko olla, että sinulla on niin huono itsetunto, että pelkästään kuvittelet tai luulet miesten haukkuvan sinua rumaksi? Jos vika onkin omassa päässä, on turha tulla tänne haukkumaan miehiä (etenkin) yleisesti. - ex-Wastaaja
puristella sua perseestä,jonka et halua puristelevan. Litsarin vetäminen itsepuolustustukseksi on sallittua, jos takalistoosi käydään kiinni ei-toivotulla tavalla.
- tuttu heebo
muutamia isoja tyttöjä. Miesvaltaisella alalla autonkuljettajina. Mä en ole huomannut miesten kohtelevan näitä naisia mitenkään aliarvioiden. Vähätellen. Kahville,kun stopataan tytöt istuu samaan pöytään.
Puhuminen sujuu mutkattomasti. Eikä meistä kukaan mittaile ketään. Nämä naiset on porukassa ihan yhtä hyviä 'jätkiä',kun me ehtat jätkäkin.
Usein syytä on sysissä ja sepissä. Mutta ei aina.- Anonyymi00008
Sama on monessa paikassa nykysin jo,ei naisia aliarvosteta samassa porukassa mennään ja yhdessä tehdään
- Anonyymi00009
Yrittävät itsetuntoa viedä helpompi saada naiselta jolla on olematon itsetunto
- Anonyymi00012
Mikä helkkarin isotyttö? Jos olet iso kokoinen ja yli 18-vuotias niin kyllä silloin olet jo nainen.
Naisen arvoa alentavaa että puhutaan isosta tytöstä kun iän puolesta on nainen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861423
- 721224
- 831124
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois270921- 95909
- 30820
- 49777
- 79727
- 55713
- 45655