Miten

minä 35 vuotias naisenkimpale olen tänne eksynyt? Olenko ainut teini-iän ohittanut ihminen täällä? Hassuja keskusteluita teillä ;) ja hirveetä hittiä otatte asioista.
25794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

joku paputseeni tuota ikähaarukkaa paitsi sillä ei ollut teini-ikä vielä ohitettu henkisesti vaikkakin ruumiillisesti

Äänestä
  • muakin pelottaa, olenkohan jäänyt skidiasteelle ;D Onko teillä oikeaa elämää? Vai luokitteletteko tämän siksi?

    Äänestä

  • tää... kirjoitti:

    muakin pelottaa, olenkohan jäänyt skidiasteelle ;D Onko teillä oikeaa elämää? Vai luokitteletteko tämän siksi?

    aina välillä etäisyyttä tähän palstaan jos tänne aikoo asettua...

    Äänestä

  • ottaa : kirjoitti:

    aina välillä etäisyyttä tähän palstaan jos tänne aikoo asettua...

    ole pelkoa asettua tähän foorumiin talooksi. Aamun tullen suunta on taas aurinkoon päin..

    Äänestä

klikkailit suomi24:n ja sieltä aloit selailla mahdollisesti ittees kiinnostavia forumeita. Jotain kautta eksyit suhteet ja tunteet osioon jossa huomasit aktiivisimman palstan olevan yllättäin "miehen logiikka" nyt sit ihmettelet että miten ihmiset voi käyttäytyä noin tai miten ne loukkaantuu noin. Miks ihminen provosoituu ja vieläpä miks sie oot täällä.

Mun veikkaus on että sulla on aavistuksen tylsää, ja sie oot kuitenki pikkasen utelias.

Äänestä
  • täällä ei juurikaan ole, tosin tämä foorumi taisikin olla "miehen logiikka?" ;D

    Eksyin tänne kyllä, jostain ihmeen kautta pyörähdellen...

    Äänestä

  • aiheitahan kirjoitti:

    täällä ei juurikaan ole, tosin tämä foorumi taisikin olla "miehen logiikka?" ;D

    Eksyin tänne kyllä, jostain ihmeen kautta pyörähdellen...

    oikeessa vai väärässä :D

    Joo me ollaan nyt toistaseks aallonpohjalla tässä aiheissa. Viestejä kyllä tulee paljon mut asiaa on aikasta vähän. Tää kuitenki pyörii pienen porukan (n. 50-70 kirjottajaa) ympärillä ja oikeesti... miehen logiikka on tässä viimesen 10 vuoden aikaan koluttu jo aika tarkkaan läpi. Eli uusia aiheita on hirveen vaikee keksiä. Jotku on vaan keksiny nyt että ku puhutaan palstalaisista niin ne kerää vastauksia ja aiheuttaa reaktioita ja sitä kautta huomioarvo nousee.

    Uudet tuulet ois tietty tervetulleita, mut niiden tuulien löytäminen on vaan nyt jo älyttömän vaikeeta. Tää palsta elää jatkuvassa aaltoliikkeesä jonka kiertoaika vois olla joku 3 kk. Oikeetki aiheet sieltä löytyy ku joku vaan jaksaa ja uskaltaa kysyä. "meillä" vakkareilla ku alkaa varmaan jo aiheet pikkuhiljaa loppua.

    Joo... miehen logiikkaan mahtuu kaikenlaista... Jääkiekosta pettämiseen ja armeijasta kotihommiin :D

    Äänestä

  • musiikkimaku sulla... Ei paha, tanks.

    Äänestä

  • kiva.. kirjoitti:

    musiikkimaku sulla... Ei paha, tanks.

    siivosi nurkkiaan tänään. Minä se en ollut. Ja löytyi Offspringin hukassa olleet cd-levyt. Biisi jäi soimaan kuuppaan. :D

    Ole hyvä.

    Äänestä

  • ZX 6 R kirjoitti:

    siivosi nurkkiaan tänään. Minä se en ollut. Ja löytyi Offspringin hukassa olleet cd-levyt. Biisi jäi soimaan kuuppaan. :D

    Ole hyvä.

    ikäsi voisi olla 18-25v.? Täysin metsään?

    Äänestä

  • perustella kirjoitti:

    ikäsi voisi olla 18-25v.? Täysin metsään?

    meni. Ikää paljon enemmän. :D

    Äänestä

Ku nainen on hukassa se kysyy syytä siihen miehiltä.

Äänestä
  • sen on kysyä. Onko sulla parempaa tietoa? Kuten esim. haen kipinät uniin täältä.. ;)

    Äänestä

  • Pakkohan kirjoitti:

    sen on kysyä. Onko sulla parempaa tietoa? Kuten esim. haen kipinät uniin täältä.. ;)

    ole tietoa mistään, sikshän mä tääl pyörinkin, ku utelias mieli halajaa jatkuvasti sitä tietoa jostain.

    Äänestä

täällähän on "sisäpiiri" kuten lavatanssiympyröissä ;D

Äänestä
  • terävä havainto :)

    Äänestä

Mun perässä juoksit kuitenkin palstalle.

Ei heru.

Äänestä
  • metsään ;)

    Äänestä

..täälllä jo melkein puoli tuntia ja kukaan ei ole vielä vittuillut, lähentelee varmaan jo ennätystä.

Äänestä
  • voisit olla ensimmäinen ;D. Toisaalta, ehkei kukaan henno sentään kolmevitosen kanssa enää viivalle ryhtyä...

    Äänestä

Ehkä sä oot tullut tänne sieltä mistä nuo muutkin n.30 vuotiaat naiset. Mä luulen, että ne on eksynyt joko Cosmon- tai Reginan-keskustelupalstoilta tänne, eikä oo osanneet takaisin =D

Äänestä
  • cosmon palstoilta... Lukeeks meidän ikäset vielä sellaisia?

    Äänestä

joskut ottaa tään vissiin hyvinkin vakavasti, tyyliin" täällä on aina näin tehty ja tehdään niin eteenkinpäin" , mut huumorilla etiäpäin ja jos se ei riitä, ei voi mittää.

Vakava palsta, varsinkin jos katsoo eräiden profiilikuvia, ihan pelottaa :)

Äänestä

ja vielä kerran leissön! Täällähän tuntee itsensä yli 10 vee nuoremmaksi! siis fyysinen puoli..ööh henkinen puoli taitaa ennestään olla kyllä vielä lastentarha asteella..liekköpä tuolla mitään väliä!?;)) kuhanpahan paskaa jauhan...pääseekö täältä mitenkään pois?;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeessä kirjoitti:

minä 35 vuotias naisenkimpale olen tänne eksynyt? Olenko ainut teini-iän ohittanut ihminen täällä? Hassuja keskusteluita teillä ;) ja hirveetä hittiä otatte asioista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu