Retkuilija toivottaa hyvää vappua Turun työvoiman palvelukeskuksen henkilökunnalle. Teette tosi hienoa työtä pitkäaikaistyöttömien auttamiseksi. Jatkakaa vaan samaan malliin:
Kaupunki, Kela ja työministeriö yhdistivät voimansa
Eväitä elämänhallintaan, tukea työllistymiseen
Turun kaupunki, työvoimatoimisto ja Kela ovat yhdistäneet osaamisensa vaikeimmassa asemassa olevien turkulaisten työttömien auttamiseksi. Turkuun perustettu työvoiman palvelukeskus auttaa kaupunkilaisia silloin, kun työnhaku takkuaa ja sosiaaliset ongelmat painavat päälle.
Palvelukeskuksen tavoitteena on auttaa henkilöitä, joiden työllistyminen on kaikkein vaikeinta. Vaikka tehtävä kuulostaa monesta mahdottomalta, ei se sitä palvelukeskuksen henkilökunnan mukaan kuitenkaan ole.
- Kokemus on osoittanut, että moniammatillisen ja pitkäjänteisen työskentelyn avulla kykenemme parantamaan asiakkaiden elämänlaatua ja työllistymismahdollisuuksia, erityissosiaalityöntekijä Leila Rauvola vakuuttaa.
Henkilökohtaista ja pitkäjänteistä palvelua
Palvelukeskuksessa asiakkaan tilanne kartoitetaan ja hänelle tehdään henkilökohtainen aktivointisuunnitelma, joka toimii eräänlaisena polkuna kohti työelämää. Yhdessä kaupungin ja työhallinnon viranomaisten kanssa laadittava suunnitelma sisältää työllistymistä edistäviä palveluja sekä erilaisia sosiaali-, terveys-, koulutus- ja kuntoutuspalveluja.
http://www05.turku.fi/auraposti/0204/tyovoima.php
Retkuilijan vapputerveiset
Retkuilija
2
248
Vastaukset
- .,.,.,.,.
Ensinnäkin.
Vitun toope älä kirjoittele toisten nimimerkillä.
Toiseksi:
Vedä vittu päähäs TYPIN kera.
HAUSKAA VAPPUA HÖRHÖ,,,, - Retkuilija
Saatanan nimimerkkien nussija!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949