My life

is ruined

Kamalaa.
Olin kai yläasteella ja lukiossa liian vähän tekemisissä toisten nuorten kanssa. En ikinä "oppinut" sitä että mun pitäisi tyytyä perusnaisiin. En saanut rehellistä palautetta itsestäni. Ja sitä mitä ei nuorena oppinut ei opi vanhanakaan.

Per(u)snaiset eivät herätä mussa tunteita. En haluaisi olla ylimielinen tai muuta, mutta kun selaan esimerkiksi näitä treffipalstojen kuvallisia ilmoituksia niin päällimmäinen tunne on että "what the fuck is going on here?". Koen suunnilleen 1/100:sta kuvasta viehättäväksi ja löydän siitäkin yleensä vikaa, vaikken edes ole mielestäni liian vaativa. En odota mitään missiä tai mallia tai kaunotarta. Mutta täytyyhän teidänkin myöntää että aika pallinaamoja tuolla noissa ilmoituksissa on. Eikä live-elämä tee asiaan mitään muutosta. Siellä on pari niitä mua miellyttäviä tyttöjä ja lopuista ajattelen että voisivat piiloutua johonkin syvään koloon.

Mutta pitäisikö minun ihan oikeasti jotenkin syttyä joistain pallinaamoista? Tottakai voin jutella mielenkiintoisen tytön kanssa, mutta että haaveilisin mulkkuni johonkin pallinaamaan pökkimisestä? Siis hypnotisoitteko itsenne joksikin kiimakulleiksi että voi tehdä palavasti mieli tuollaisia naisia? Miten jaksatte nähdä vaivaa? Kun tulette kotiin raskaan työpäivän jälkeen ja siinä sohvalla istuu joku pallinaama, niin miten teille voi tulla edes hyvä mieli? Ja siellä töissäkö haaveilette että illalla sitten panen kovaa sitä pallinaamaa?

Ei vaan voi joku perusmuija kiinnostaa niin paljoa että jaksaisin alkaa vaivaa nähdä tämän miellyttämisen eteen, herttisen jestas sentään. Eikä jaksa viesteihinkään panostaa kun siellä toisessa päässä on joku pallinaama jota ei edes halua oikeasti panna.

Minusta tuntuu kun minua olisi kustu linssiin pahemman kerran.

10

1549

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lesti---

      linkkejä irc-galleriaan tai vastaavaan jossa on sinun mielestäsi noita perusmuijan näköisiä naisia.

    • nätti mimmi

      Tuo on sairasta. Itse et voi olla kovin erikoinen, koska olet ilmeisesti jokin friikki? Jos suutut, se jo kertoo totuuden :)

      • alkup.

        En ymmärtänyt viimeistä lausetta.
        Mitä muuhun tulee niin eikö viestistäni tullut jo ilmi etten ole mikään erityisen haluttava, vaan ihan perusjannu. Käytöksenikin on pitkälti normaalia, paitsi tuo ongelmani.


    • hkopteri

      En minäkään näistä tavallisennäköisistä muijista koskaan fantasioi, mutta käytännön tosielämässä näihin joutuu yleensä tyytymään!

      Kauniit ovat yleensä niin nirppanokkia ja ylimielisiä ja itseriittoisia, ettei niiden kanssa edes halua olla tekemisissä, nämä "pallinaamat" ovat yleensä jalat maassa ja ihan mukaviakin monesti.

      Sitä paitsi "pallinaamat" ehkä ´tiedostavat tavallisuutensa ja ovat siksi esim. seksipuuhissa helpommin miehen tahtoon taipuvia kuin nämä silmiähivelevät kaunottaret.

    • Tyly fakta on, että kauniit deittailee kauniita ja rumien on tyytyminen tasoisiinsa. Toki meissä on muitakin laatutekijöitä kuten älykkyys tai varallisuus, mutta sinun ongelmasi on ilmeisesti nimenomaan ulkonäkö.

      Samasta ongelmasta kärsiviä naisia on myös; tavis ei kelpaa vaan pitää olla söpöä naamaa ja sikspäkkiä, huolimatta siitä että itse on ns. "pallinaama".

      Kai se on yksi onnellisuuden perusedellytyksistä että hyväksyy tilanteensa ja sopeutuu siihen. Tässä tapauksessa siis se, että kykenee ihastumaan ja rakastumaan omantasoiseensa.

      Ihmisellä seksuaalisuus ja parinmuodostustarpeet kumpuavat jostain syvältä mielen uumenista. Jos kaikki olisimme kaltaisiasi, siis sellaisia, että vain paras kelpaa pariksi, ihmiskunta kuolisi sukupuuttoon.

      No, tämä on vain tilanteen toteamista, en osaa antaa mitään neuvoja, pahoittelut. On ihailtavaa että tiedostat tilanteesi etkä oleta olevasi kauniiden naisten kanssa samalla tasolla.

    • onkin. mutta elämä on täällästä ja pallinaamojenkin on saatava seuraa!!!!

    • ei "pallinaama"

      niin, aivan leuhkimatta voin todeta, että olen tuo keskiarvoa kauniimpi, hyvä kroppanen jne. nainen, ja ei, sinulla ei ole toivoakaan.
      eikä siinä ole ulkonäöstäsi kysymys, vaan kuulut siihen ryhmään miehiä, jotka hakevat vain kompensointia itselleen. eli, toisinsanoen, itsetuntosi on heikko, ja tuijotat vain ulkonäköön. seksissä olet tod.näk. surkea suorittaja, koska käytät siitä ilmaisua "mutta että haaveilisin mulkkuni johonkin pallinaamaan pökkimisestä"... että seksi on sinulle mulkkusi pökkimistä johonkin reikään???? aika säälittävää, ja siis sinun kannaltasi nimenomaan. jäät paljosta paitsi.

      mutta kuule, kauneudessa on se hyvä puoli, että kun tarjokkaille voi jakaa numerolappuja jonoon, on todellakin varaa myös vaatia jotain tasoa, käytöstapoja, tyyliä jne. mielestäni kaikilla on, myös niillä tavallisen näköisillä: mielestäni sinä et ole yhdenkään naisen arvoinen, mutta et ainakaan sellaisen, joka uskaltaa vaatia jotain tasoa.

      anteeksi vaan, jos loukkaa, mutta sinä olet juntti ja moukka, eikä edes tarvitse nähdä sinua, niin voisin kertoa, että sinulle sopivaa seuraa olisi rinkeli: reikä se on siinäkin.

      sillälailla sinua on kyllä kustu linssiin, että olet saanut lahjaksi yleensä miehille kuuluvan muutaman perusominaisuuden: ylimielisyyden, pinnallisuuden, lapsellisuuden ja egoistisuuden.
      hyviä uutisia on ne, että kunhan itsetuntosi paranee ja kasvat hieman vanhemmaksi ja alat muistuttaa aikuista, nuo ominaisuudet pikkuhiljaa paranevat.

      mutta mihinkään todella kauniiseen, suosittuun ja mukavaan naiseen sinulla tuskin on mahdollisuuksia ja jos saatkin sellaisen valehtelemalla itsellesi hetkeksi, et pysty noilla rahkeilla häntä pitämään. ei ole värkissä varaa. mutta ainahan voi oppia jotain.

      toivotan sinulle pikaista paranemista ja suurta rakkautta elämääsi, ehkä sellaista suurta rakkautta, joka samalla opettaisi seksistäkin sinulle jotain ;)

      • tyttönen20v.

        kiitos viestistäsi. minuakin niin inhottaa aloittajan kirjoitus... mikä oikeus hänellä on lokeroida ihmisiä? mikä hemmetin perusnainen??

        (itsekin nätti, fiksu ja hyväkroppainen tyttö)


      • lokeroida
        tyttönen20v. kirjoitti:

        kiitos viestistäsi. minuakin niin inhottaa aloittajan kirjoitus... mikä oikeus hänellä on lokeroida ihmisiä? mikä hemmetin perusnainen??

        (itsekin nätti, fiksu ja hyväkroppainen tyttö)

        vai että itseään netissä levitteleviä ei saisi arvostella? Jos joku laittaa itsensä esille ulkonäkönsä nojalla niin häntä saa arvostella aivan niin paljon kuin haluaa.

        ps. laittakaa kuvia niihin pallinaamoihin niin tiedetään mistä keskustellaan.


    • ymmärtänyt itsekin

      Tietoisuus omasta tilasta on parempi kuin itsepetos.

      Naiset eivät halua, että miehet ymmärtäisivät parisuhteet niin hyvin kuin olet ymmärtänyt. Se vähentäisi heidän valtaansa pompotella miehiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      56
      3374
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      72
      2707
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      61
      2500
    4. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      94
      2354
    5. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2114
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      66
      1755
    7. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      142
      1746
    8. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      179
      1689
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      90
      1670
    10. Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä

      Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun
      Kaste
      387
      1646
    Aihe