kertokaa asioita mistä tykkäätte(miehet)..ketokaa vinkkejä miten teidän "jalat saa alta" :D ja kerokaa mitä viettely tapoja pitää käyttää et lämpenette...ja muutenki miten pitää käyttäytyä et teidät saa iskettyä?..jne.
"miten saamme teihin miehet kontaktia?"
Tiina
113960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
...että tulee juttelemaan, ihan sama vaikka ei asiasisältöä olisikaan, pointti menee perille.
Tule juttelemaan...katso silmiin...jos olet tosi kiinnostunut,ota kiinni kädestä..ja sitten mentiin...
Itse kiinnostun naisesta välittömästi jos nainen:
- on siedettävän näköinen
- ei ole bimbo
- katsoo silmiin, hymyilee ja on muutenkin avoin
Ei siinä sen kummempaa viettelyä tarvita, niin johan alkaa heteromies lämpiämään. Jos oot jossain ravintolassa niin pyydä mies tanssimaan kanssasi, siinähän sitä kontaktia syntyy mukavasti.
Jep, katse silmiin ja kädestä kiinni, varma!
Miehellä on särkynyt sydän ja suojaus päällä?
Kannattaa silti varmaan hienovaraisesti katsoa silmiin hymyillä ja ottaa kädestä kiinni?
Voi kun Suomalainen mies ja nainen sopivat hyvin yhteen vaikka nykyisin tuo tutustuminen on niin vaikeata, no en luovuta!
Kyllähän se tosiaan on naiselle maailman helpoin asia, eli katsoo miestä silmiin räpyttellee niitä ihania simmujaan ja hymyilee. Mikäli vielä pienen keskustelun jälkeen (miksei ennekin) tosiaan ottaa vielä kädestä kiinni niin kyllä kontakti on ainakin minuun luotu enemmän kuin 100%:n varmuudella. Kyllähän tämä kontaktin ja ns. "iskemisen" välinen raja on vähän häilyvä,
mutta mikäli tarkoitat miten kontaktista eteenpäin niin kyllä se on eri yksilöistä kiinni, mutta mikäli mies on kiinnostunut ja ilmaisee ihastuksensa teoillaan niin eikö se jo kerro paljon. Naisen käytökseen omasta puolestani totean tämän kuluneen kliseen että on mahdollisimman paljon oma itsensä, näytteleminen ei ole hyväksi. Viettelytapa ?, taitaa ainakin omasta puolestani olla niin että naisellinen pukeutuminen ja iloinen olemus riittää minulle.
Että näyttää pään sisältä löytyvän ihminen, jolla on ajatuksia ja ymmärrystä kaikenlaisia asioita kohtaan. Vähän epämääräisesti sanottu mutta kuitenkin...
Huomasitko, että melkein kaikki viestiisi vastanneet olivat joko itse partaisia BIMBOJA tai etsivät bimboja. Piti tulla juttelemaan "vaikka ilman asiaa" ja "tuijotella silmiin" ja "kosketella". Voi jätkät, mitä ääliöitä te olette!
mut onneks sä oot nii fiksu
No miksi pirussa ette voi ottaa kontaktia,siis minkäänlaista.Odotatte vain "niinkuin teidän pitää". että mies se on se joka aloitteen tekee.Onko käynyt mielessä että maailma muuttuu ja tänäpäivänä ei sen miehen ehkä olekkaan niin itsestäänselvästi helppoa olla se joka vie.Mutta ei,ihan avuttomia olette tekin jos ei mies suoraan sano teitä haluavan.
Lunastakaa roolinne naiset.
Monen miehen sydämeen pääsee vatsan kautta, mutta kaikkein tärkein on naisen antama ensivaikutelma. Mielestäni naisella pitäisi olla tiettyä räväkkyyttä ja hyvä itseluottamus, sen kyllä huomaa kun tapaa sellaisen. Oikeita keinoja tuskin on iskeää miestä, kaikki keinot on sallittu sodassa ja rakkaudessa.