Paikallisbussilipun hinta v. 2007

Voisiko joku auttaa! Paljonko maksoi 44 matkan lippu tai taajamalippu Rovaniemellä v. 2007 aikuisella, se lyhyin matka?
Tänä vuonna hinnat ovat 80,90 e ja 52 e. Verotusta varten kyselen. Ok! Saahan ne hintatiedot Matkahuollosta, mutta puhelu maksaa ties mitä.
Kiitos paljon, jos viitsit vaivautua!
2398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

taajamalippu 52 e. Hinnat löytyi vielä voimassa olevasta paikallisliikenteen aikatauluvihosta (voimaan viime syksynä).

Äänestä

Oletpa ystävällinen. Tuhannet kiitokset. Pääsen tekemään matkavähennysilmoituksen loppuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksaja.... kirjoitti:

Voisiko joku auttaa! Paljonko maksoi 44 matkan lippu tai taajamalippu Rovaniemellä v. 2007 aikuisella, se lyhyin matka?
Tänä vuonna hinnat ovat 80,90 e ja 52 e. Verotusta varten kyselen. Ok! Saahan ne hintatiedot Matkahuollosta, mutta puhelu maksaa ties mitä.
Kiitos paljon, jos viitsit vaivautua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu