Otaniemen teekkarit

Missä Otaniemen teekkarit, erityisesti tietokiltalaiset, käyvät baareissa? Tapiolan Aladdin lienee yksi mutta entäs muut? Pääseekö teekkarien omiin tapahtumiin jotenkin ovelasti kuokkimaan ilman että vaikuttaa sudelta lampaiden joukossa?
2988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ne missään kollektiivina käy. Jokainen opiskelija on oma yksilönsä. Joku käy tavastialla, toinen luxissa. Joku on himassa aina.

Luxiin esim pääset mukaan, jos olet poken mielestä ok.

terveisin pene-de-un-hombre

Äänestä

Luulisi, että Otaniemessä on opiskelijabileitä, joista tiedotetaan sähköpostilistoilla yms.

Olen itsekin useamman kerran ollut teekkaribileissä, vaikka olen yo-humanisti. En tuntenut itseäni sudeksi lampaiden joukossa enkä lampaaksi susien joukossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


penelope-de-la-lopez kirjoitti:

Missä Otaniemen teekkarit, erityisesti tietokiltalaiset, käyvät baareissa? Tapiolan Aladdin lienee yksi mutta entäs muut? Pääseekö teekkarien omiin tapahtumiin jotenkin ovelasti kuokkimaan ilman että vaikuttaa sudelta lampaiden joukossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu