autolla.Ainoastaan firman pakut voi olla valkoisia,muissa autoissa se osoitus typeryydestä.
En ymärrä ihmisiä jotka ajaa valkoisella
Musta MB
141680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Se on se tyylin taju, siksi.
Samasta syystä esim harmaa ja musta ovat väreinä pois suljettu.
Itse en ymmärtänyt hopeaa eli "maalaamatonta" tai asfaltin väriä, mutta nyt ajan itse sellaisella ja vaimollakin samoin.
Seuraava muotiväri on luunvalkoinen. Vaikka sille ei löydykään yhtään järkisyytä Suomen keleissä, niin läpi se tulee lyömään kuitenkin.
tupputtaminen muille ei taida olla oikein osoitus järjenjättiläisestä sekään.
Valkoinen auto on ihan komea esim Mersut, Volvot jne, hämärässäkin näkyy, eikä kuumu pellit auringonpaahteessa turhaan, pieni pöly ei näy ja kivenhakkaumatkaan ei erotu kun pohjamaalikin on valkoista. Lisäksi on maalareille suhteellisen helppo korjata vauriotapauksissa. Toki märkä kura näkyy mutta niin muissakin. Talvella sitten tietysti näkyvyys lumessa on huonompi kuin punaisella. Mutta on valkoisella auton värillä puolensa.
...mustalla autolla, se värihän sopii ainoastaan ruumisautoihin. Ilmeisen synkkiä ja surullisia ihmisiä.
Ensinnäkin, musta ja valkoinen ovat ns. perusvärejä. Ihan periaatteesta en esim. nykyiseen autooni halunnut maksaa 1500 euroa metalliväristä. Toki uusi auto maksaa, mutta senkin 1500 euroa pistän ennemmin vaikka lomakassaan.
Toiseksi, makuasioista ei kannata kiistellä. Sekä musta että valkoinen ovat omasta mielestäni erittäin hyviä värejä, vaativat toki putsaamista enemmän kuin hopeanharmaa, jota en ottaisi edes alennetulla hinnalla....
nääs valkonen ei myy,ja akryyliauto mätänee ja haalistuu
kahdesta syystä:
-ruoste ei erotu
-se paska siinä ratin ja penkin välissäkään ei erotu
Miksi kaikki suomalaiset haluavat mustan tai harmaa/hopeisen auton? Valkoinen erottuu massasta ja esim Valkoinan A4 Avant white edition on ihan hemmetin tyylikäs. Miksei sinistä tai vihreää? Itellä on Barents Blue Volvo V70.
Mulla on jenkissä nykyään sininen, koodi "banzai blue". Ennen oli saabin viininpunainen, mutta tätä on kehuttu vitun hyväksi (esmes bensa-asemilla) nyanssina saman vuoden Roadrunner hopea viivat kyljissä, jotka kiertää takaluukun yli saman levyisinä kuin alkuperäisessä RR:ssä.
musta on mustaa, lokinpaskan houkuttimia (tänhän tietää kaikki, etenkin jos omistaa mustan).
Miettivät toisten autojen värejä ymmärtämättä muutenkaan mistään mitään.
Taidat ajella hiekkalaatikolla?
Olenkin ihmetellyt, ovatko ne valkoisen pakun omistajat joitain wanna-be-poliiseja. Niin monta kertaa on joutunut alentamaan nopeuksia niiden ääliöiden takia. Järkevä ihminen ei tekeydy kytäksi liikenteessä.
..onkin suorastaan ainoa oikea värivalinta,ettei ruostevesi niin näkyisi..
jeeee