http://www.iltalehti.fi/viihde/200805067613939_vi.shtml
Käyn eettistä keskustelua itseni kanssa siitä, pitäisikö minun yrittää auttaa kyseistä henkilöä:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Paternalismi
(paternalismi terminä sitoo aiheen miehen logiikkaan)
Käyn eettistä keskustelua itseni kanssa siitä, pitäisikö minun yrittää auttaa kyseistä henkilöä:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Paternalismi
(paternalismi terminä sitoo aiheen miehen logiikkaan)
Vastaukset 12
Vanhimmat
kunhan se ei olisi hänen itsensä kirjoittama.
Että hänen hyllynsä saattaisivat hyvinkin olla täynnä mielenkiintoista kirjallisuutta?
Meinaan vain että eiköhän tämä täti ota ja anna vaihtorahat siinä missä muutkin kassaneidit.
En usko, että stripparit antaa vaihtorahoja takaisin mistään setelistä, sun kannattaa varmaan ottaa tarpeeksi vitosia mukaan.
se moniosaaja kirjoittaakin? En usko että haluaisin tietää missä ja miten hän on tähänastisen elämänsä viettänyt.
Kyllä, jos se olisi tosiaan kassaneitinä, eikä kirjailijana. Ja mulla on semmonen pelko perseessä, että tuo tyttö kuolee ihosyöpään ennen kuin sen kirja on kansissa. Sen verran se itseään vaurioittaa ja rakkuloita auringosta hankkii.. :(
samoin passaan Paavo Lipposen "Seitsemän veljeksen perilliset" kirjan.
Ämmä tunkee julkisuuteen keinolla millä hyvänsä, vaikkei ole mitään annettavaa.
Miks vitussa se saa palstatilaa? Mä laitan molemmat iltapäivälehdet boikottiin, saatana.
Ja vittu luukkuunki kun menen sähköpostia kattomaan niin on se mtv3:nkin sivuilla aina nakuna häröilemässä.
Menen kohta perustamaan tukiainen boikottiin- addressin. Kieltäydyn käyttämästä/ ostamasta mitään missä se tyrkky on tissit paljaana määkimässä.
tiedän kyllä että on sinänsä ristiriitaista reagoida koko asiaan, koska juuri sitähän olin sönkkäämässä, että siihen muijaan pitäisi olla reagoimatta.
Mutta minkä mäkään sille mahdan, että iltapäivälehdet koristelee kantensa naudan kuvilla? Vittu alkaa kypsyttää tällanen.
Kiss and tell- ilmiö. Vittu.
on ihana nainen.
"lehmänläjät olkoot hiljaa"
MarttyyriMallari-Tt
Olen minä joskus klikannut asiaton viesti- kohtaa, mutta ilmoitin asiattomasta profiilistasi.
paskallakäynti lukemista.