Heitto

sitä vaan et miten voi oppii heittään kunnol en osaa sitä tapaa heittää pitkälle kun heikommatkin heittää pitemmälle miten voi harjoitella kun saan jotain 30 metrii heitettyy ja sekin menee vaikka kuinka ohitse
2671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No joo, sitähän sanotaan,että korvan vierestä pitääs heittää kolmella sormella. Ite kuitenkin oon tottunut isoveljen opetuksella heittämään melko sivusta ja ei korvan vierestä pitkälle ja isoveli pelaa D:n vanhemmis.Tällä hetkellä mun mielestä mulla menee heitot pitkäks ja kovaa jos teen niinku isoveli on opettanu,mutta valmentaja ei pidä tyylistäni, käskee heittää korvan juuresta jota kuitenkaan en tee :D Ja pelasin ainakin viime vuonna joko siparina tai kopparina ja kentän toisesta päästä hyvin pystyin heittää isoveljen tyylillä, pientä epätarkkuutta siinä kuiteski oli..

Äänestä
  • Ei sillä ole niin suurta väliä, lähteekö heitto korvan vierestä vai kauempaa.
    Tärkeitä asioita ovat voiman hankkiminen, paljon toistoja ja yksi tärkeä asia: älä jätä heittoasi kesken..siis anna käden oieta ja saata palloa pitkään. Tarkoittaa, että älä päästä pallosta irti ennen aikojaan, jolloin vaan puolet voimasta kohdistuu heittoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heittoopettelija94 kirjoitti:

sitä vaan et miten voi oppii heittään kunnol en osaa sitä tapaa heittää pitkälle kun heikommatkin heittää pitemmälle miten voi harjoitella kun saan jotain 30 metrii heitettyy ja sekin menee vaikka kuinka ohitse

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu