Ajattelitko panna tulevana viikonloppuna? Jos ajattelit niin mitä tai ketä ajattelit panna?
Ajattelitko panna?
25
1307
Vastaukset
panna kukkia ruukkuihin ja penkkeihin, mutku en tiedä vielä että mitä kukkia. Ehdotuksia otetaan vastaan.
- ncekl
laita piikkivartisia ruusuja penkkeihin, kun niistä tulee niin hankalat istua.
- orange-x
Tuossa iltana eräänä panin jo kesän kukat kondikseen. Amppeleihin tuttuja horsmia, pihalle taas kaikkea kivaa uutta horsmaa, uusia asetelmia ja paninpa siinä samassa rytäkässä kaikki talven jämät pihalta pois kuleksimasta. Mies kävi siinä kullittelemassa, tyytyväisenä hyrisi.
Panenpa tästä kahvit tulemaan. Ja pullat uuniin.
Ai niin, viikonloppuna lupasin panna parastani kun on se äitienpäiväkin. - ncekl
orange-x kirjoitti:
Tuossa iltana eräänä panin jo kesän kukat kondikseen. Amppeleihin tuttuja horsmia, pihalle taas kaikkea kivaa uutta horsmaa, uusia asetelmia ja paninpa siinä samassa rytäkässä kaikki talven jämät pihalta pois kuleksimasta. Mies kävi siinä kullittelemassa, tyytyväisenä hyrisi.
Panenpa tästä kahvit tulemaan. Ja pullat uuniin.
Ai niin, viikonloppuna lupasin panna parastani kun on se äitienpäiväkin.on rentun ruusu, sanoi Irwin, ja se varmaan tiesi siitä asiasta.
- orange-x
ncekl kirjoitti:
on rentun ruusu, sanoi Irwin, ja se varmaan tiesi siitä asiasta.
Ja tosikko on henkilö, jolla ei ole huumorintajua.
Eli huumorintajuton.
Käännökset:
englanti: humourless
saksa: ernster
Sen nyt tiesi jo naapurin koirakin. - cookos
tälleen keväällä orvokit on hyvii, ne kestää pientä pakkastakin. Sitten on helppoja samettiruusut. Petuniakin on hyvä ja yleinen, vaan voi pakkanen vielä panna. Siniviuhko on amppelissa kestävä, kestää tuulta.
Onhan niitä maan maalimat usia lajikkeita..
Ja sitten se armas pelarkonia, ihania värejä :)
- scale
Panen veneen vesille, panen ruohonleikkurin tankkiin pensaa ja leikkaan nurmikon, panen tänään saunan päälle, panen huomennakin saunan päälle, panen fillarin renkaisiin ilmaa ja lähen fillariretkelle, panen koukkuun madon ja käyn ongella, panen matoja purkkiin, panen kahviin maitoa, panen margariinia leivälle.
Kaiken tämän panemisen jälkeen ja siinä välissäkin aion kyllä panna.- ncekl
Aika monet sun panemiset vaikuttavat kasvhuoneilmiöön, mut on siinä hyvätkin puolensa: osta maata ja tee lapsistasi miljonäärejä!
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200805087627493_ul.shtml - scale
ncekl kirjoitti:
Aika monet sun panemiset vaikuttavat kasvhuoneilmiöön, mut on siinä hyvätkin puolensa: osta maata ja tee lapsistasi miljonäärejä!
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200805087627493_ul.shtmlmahdollisuus alkaa miljonääriksi, on mennä lomalle Turkkiin.
Ja kasvihuoneessahan kaikki kasvaa iloisesti, että nou hätää.
Mä aattelin panna puhtaat verhot ikkunoihin ja muutenki huushollin kondikseen.
- rahamies
Sovitaanko että jatkossa tällaiset siveettömät aloitukset jätetään sinne pöytälaatikkoon :)
- monte1
formula viikonloppuina ei panna.
jotain pyhää ihmisillä tulee olla. pikemminkin ottamiseen kuin laittamiseen / panemiseen, sitä vartenhan ne viikonloput on. Tosin ehkä siinä ottamisen tuoksinassa kerran kaks ehtii laittaankin jos oikein pinnistää.
- alk
miesten logiikkaa aidoimmillaan.
Onko vieläpä niin, että parhaat(ja anteliaimmat) vosut löytyvät miesten logiikka-palstalta..? - SupremeSatan
toisella paikkakunnalla asuva Herra Saatana ei välttämättä innostuisi asiasta.
- Timanttia.
Mokkalakua ajattelin taas saada. Menen vakipaikkaani ja - kuten aina viikonloppuisin - jaan persettäni, minkä ehdin..
Heipparallaa - on ihanaa, että on kevät ja voi kulkea pitkin Hakaniemen rantaa minimekossa ja iso musta hieromasauva pyllyssä:-):DD- .Mocca .
tykkäät jos panen moccaa valumaan? Tuutko päiväkahveelle?
- ♥Mocca ♥
tykkäät jos panen moccaa valumaan? Tuutko päiväkahveelle?
- sirpamaikkarilta
jotaki mitä panna johonki, ni panisin ilman mitään sen ihmeempiä kyselyjä. Mutta nyt täytyy tyytyä vaan painamaan duunia koko viikonloppu =(
- la.ra
ajattelin panna paikat kuntoon. Niin emännän kuin kodinkin. Ja pihan.
Tiistaina sitten pääsen pitkän odotuksen jälkeen taas itse asiaan :P olen pannut. Lisää taimia olen lähdössä anopilta hakemaan. Ilta sitten meneekin multaan panemisessa :)
Viikonlopun pidän väliä kun on yhdet synttärit ja se äitienpäivä.
Ensviikon olen myös suunnitellut panevani joka päivä jotain.
Mulla löytyy vaikka mitä pantavaa..ISO PUUTARHA.
Käy viherpeukaloiden nettisivuilla jos haluat lisää panovinkkejä :) Muutenkin netti on täynnä näitä panosivuja.
On se niin ihanaa kun on hyvä ilma voi koko päivän panna pihalla sitä sun tätä.
Välillä käydä sisällä keffella panojen välissä.
Jepjep eiku jatkamaan.Et ikinä arvaa.
- pannaan :
"rahaa pankkiin"
heheheheeehehehe
hu
ha - röyh!
...
- tipunen
kaikkia halvalla
panen jäitä hattuun
panen töpinäksi
panen koneen kiinni
panin pillit pussiin
viuh..pam!....panen ulko-oven lukkoon
panen meneen
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa109868"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276667- 73633
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73593Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483
