Hilseestä voisikko joku auttaa ???

Hei olen 52 vuotias mies ja ongelma on runsas hilseen lähtö. Hiukset on hyvät ja tuuheat mutta hilse vaivaa , vaikuttaako esim. ruokavalio hilseen muodostumiseen ja onko mitään pesuainetta tai yms. jolla voisi hoitaa tätä ongelmaa , tiedosta jo etukäteen kiitollinen .
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Davinesin hilsehoito.
Hilseily oli minullakin aika pahasta.
Ei tepsiny kaupan tuotteet. Ostin Davinesin hilse shamboota ja jotain geeliä joka siis annetaan vaikuttaa ja se huuhdellaan sitten pois.
Ei ole hilse enään mieltä painanut.
Ihan totta, se auttoi.
Suosittelen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paljon hilsettä kirjoitti:

Hei olen 52 vuotias mies ja ongelma on runsas hilseen lähtö. Hiukset on hyvät ja tuuheat mutta hilse vaivaa , vaikuttaako esim. ruokavalio hilseen muodostumiseen ja onko mitään pesuainetta tai yms. jolla voisi hoitaa tätä ongelmaa , tiedosta jo etukäteen kiitollinen .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu