Naapuristossani asuu naimisissa oleva mies, joka ahdistelee sinkkuja ja eronneita naisia. Heti kun vaimon silmä välttää, hän soittaa jonkun ovikelloa milloin minkäkin tekosyyn varjolla. Vaimo käy usein viikonloppuisin katsomassa sairasta äitiään toisella paikkakunnalla, jolloin mies viuhottaa kuin kiimainen kolli.
En tiedä, onko mies onnistunut pyrkimyksissään, kun asiasta ovat kertoneet vain ne naiset, jotka ovat olleet "tarjouksista" vaivaantuneita. Pitäisikö teidän mielestänne vaimolle paljastaa miehen puuhat?
Pitäisikö kertoa?
6
1005
Vastaukset
- Otus
Mitä pahaa tuo nainen on sinulle tehnyt, kun haluat pahoittaa hänen mielensä ihan tyhjän takia? Jos miehen käytös häiritsee sinua, niin puhu siitä miehen kanssa. Ei se mitään auta, että loukkaat hänen vaimoaan.
- Juoruakka
Perustele, miksi käytät sanontaa "tyhjän takia". Sinusta klassinen tilanne, jossa kaikki muut tietävät paitsi petetty itse, on siis ihan OK???
- Otus
Juoruakka kirjoitti:
Perustele, miksi käytät sanontaa "tyhjän takia". Sinusta klassinen tilanne, jossa kaikki muut tietävät paitsi petetty itse, on siis ihan OK???
Kirjoitit itse: "En tiedä, onko mies onnistunut pyrkimyksissään" joten ei sinulla mielestäni ole mitään todisteita pettämisestä. Ovikellojen soittelu ei nähdäkseni ole pettämistä. Siksi ilmaus "tyhjän takia".
- suu suppuun
Otus kirjoitti:
Kirjoitit itse: "En tiedä, onko mies onnistunut pyrkimyksissään" joten ei sinulla mielestäni ole mitään todisteita pettämisestä. Ovikellojen soittelu ei nähdäkseni ole pettämistä. Siksi ilmaus "tyhjän takia".
Älä tee mitään,koska olet vain kuullut asiasta .
Voi olla että saat vielä itse syyt niskoillesi.
Kertokoot ne joita asia todella koskee,jos haluavat.
- mirja
mikäli mies ei tulisi "ahdistelemaan" minua. Mutkien kautta kuulopuheta ei mielestäni koskaan kannata ottaa niin vakavasti, että menisi toisten avioliittoja sotkemaan. Ethän tiedä heidän parisuhteestaan/seksielämästään, kun sen, mikä ulospäin näkyy. Yleensä ottaen toisten ihmisten välisiin suhteisiin ei mielestäni muilla ole sörkkimistä. Jokainen hoitakoon omat ystävyys/parisuhteensa niinkuin parhaaksi näkee, ei siinä juoruakkoja tarvita, paha mieli siinä tulee kaikille osapuolille.
- Mimmu
Vaimolla on myös oikeus tietää missä mennään, ja oikeus valita minkälaisen miehen kanssa elämänsä jakaa! Minä ainakin haluaisin tietää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6638059Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672322Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332261- 1471827
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281346Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511247Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141222Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.63885Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65860Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7788