Luulin parisuhteessani olevan jotain mätää...onneksi törmäsin tänne ja huomasin että kaikkihan on loppujen lopuksi tosi hyvin. On rakkautta, luottamusta ja seksiä, ei ole pelkoa pettämisestä, on tätä paljon puhuttua "arkea" ja tylsistymistä yms. Eli huomasin että loppujen lopuksi kaikki kokevat samoja asioita parisuhteessa ja miksi se siitä muuttuisi vaikka vaihtaisi kumppania, aina ne samat asiat tulevat olemaan edessä. Aina vaan pitäisi pysähtyä ja miettiä sitä vanhaa sanontaa: "Sitä aina ei arjessa huomaakaan miten hyvä on yhdessä olla".
Nimimerkki: Avovaimo, 7 v. yhdessäoloa
Onneksi luin näitä...
4
718
Vastaukset
- ...
hyvä että huomaat sen kaiken arjen keskellä. Moni suhde tyrehtyy siihen kun se ensihuuma lakastuu mutta kuitenkin se toinen ihminen on sellainen ettei sitä ilman voisi olla, sitä vaan ei ihmiset huomaa aina ajoissa, tosin sinä olet viisas kun sen ajoissa huomaat.
- Avovaimo myös
Meillä on myös asiat todella hyvin, kun olen lueskellut näitä juttuja. Aina sitä kai yrittää etsiä jotain vikaa suhteesta, mutta täällä on vaikka millaista ongelmaa niin, että oma suhde tuntuu todella hyvältä.
- onnen tyttö
muistin käydä paskalla. Muuten olisi tullut housuihin.
- Shame
Ei se arki tosiian miksikään muutu kumppania "vaihtamalla". Samat asiat tulevat joka tapauksessa vastaan oli kumppani kuka tahansa. Ongelmat vain vaihtuvat eivätkä välttämättä yhtään parempaan suuntaan. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202670Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3442308Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262112Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o252009Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581698Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121232Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181229- 551080
- 631055
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?31032