Nainen vs Kusipää

Kusipää

Mistä johtuu, kun nainen jättää perheen ja keskittyy uraan, hän on tehnyt vaikean päätöksen. Mies taas vastaavassa tilanteessa on vaan itserakas kusipää.

Jos nainen pettää suhteessa, hän on varmmankin ajettu tähän rohkeaan päätökseen, sillä kotona odottava kusipää ei enää anna tarpeeksi huomiota. Mies vastavassa tilanteessa on vaan luonnostaan niin kusipää.

Jos naisella on muuten vaan vaikeata, siihen löytyy kyllä syy kotona olevasta kusipäästä tai mikä pahempaa, vaikeasta isäsuhteesta. Miehellä ei ole vaikeata, hän vaan luonnostaan käyttäytyy kuin moukka. Kusipää.

Lista voisi olla pidempikin, mutta antaa olla, ettei vaan saisi kusipään leimaa otsaan.

6

2259

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosijuttu

      naulan kantaan! Ja todellakin, olen nainen!

      • päivi

        myöntää, että totta turiset mies.
        nyt naiset itteä niskast kii.
        ei mmiehet kauan kestä tollasta menoa.


    • Äijjä

      Ehkä hieman kärjistettyä, mutta silti niin kovin totta.

    • ~Moon~

      Riippuu aivan tapauksesta.. mielestäni ihmiset pitäis ns."tuomita" yksilöinä, eikä sukupuolen perusteella..

      • sosiologi

        puhutaan sosiologisesta näkökulmasta
        kysymys on naisista yleensä kuin myös miehistä yleensä


    • ...käy se näinkin!

      Mistä johtuu, kun nainen keskittyy uraan hän on itsekäs kusipää? Vaikka ei omasta valinnastaan keskittyisikään, mutta kun pätkätyösuhteet, opiskelu tai työttömyysaika eivät menestyjien mukaan ole luvallisia aikoja lisääntyä eikä synnytysikäinen nainen vakituista työpaikkaa saa. Jos mies jättää perheen on nainen tehnyt tyhmyyttään lapset väärälle miehelle!

      Jos nainen pettää suhteessa, hän on ikäkriisissä, hormoonien heittelemä, vastuuton, todellisuuspakoinen jne. Jos mies pettää suhteessa, se toinen nainen on ikäkriisissä, hormoonien heittelemä, vastuuton, todellisuuspakoinen jne.

      Jos naisella on vaikeata, siihen löytyy syy edeltä. Ja lisäyksenä vielä että joku femakko on saastuttanut sen ajatusmaailman selvästikin. Jos miehellä on vaikeata, hän ei vahingossakaan kerro asiasta puolisolleen vaan odottaa toiselta selvänäkijän kykyjä ja kiukuttelee ja syyllistää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      653
      8014
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      468
      2296
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2220
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1791
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1292
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1244
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1180
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      854
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      833
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      766
    Aihe