Kun kävelen töistä kotia, niin jotkut vastaantulevat naiset alkavat hermostuneesti katsella mitä siellä maasta tai laukusta löytyy. Komeaksikin on sanottu. Pituutta löytyy semmoiset 190.
Enkä ole liikenteessä isku mielessä.
???????????
Enkä ole liikenteessä isku mielessä.
???????????
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomalainen nainen pelkää katsoa silmiin miestä joka on tyylikäs. On helpompi takertua kuran harmaaseen mieheen kuin sellaiseen joka näyttää tyylikkäältä.
Enpä ihmettele kun netti pursuaa tekstiä surkeista miehistä. Naiset kun ovat itse ne valinneet.
Miten toi nyt liittyy mihinkää et naiset kattoo laukkuihinsa? Älä imartele ittees. Luultavasti ihan taviksen näkönen mies löytyy sieltäkin ruudun takaa.
En ole al.per. kirjoittaja, mutta saman asian olen tunnistanut minäkin. Suomalainen nainen 'hätääntyy' heti kun joku suht ok:n näköinen mies menee aloittamaan 'kommunikoinnin'.
Samanlaisia lattiaan ja seiniin (tai lattiaan) katsojia olette suurin osa.
omahyväinen ja tuijottava olemuksesi aiheuttaa välittömän torjuntareaktion.
olen vähän ujo :)
Siitä se johtuu. Jos en rupeasi penkomaan hillittömästi kassiani saattaisit tulla puhumaan minulle ja menisin aivan lukkoon!!! Punastun vastaavissa tilanteissa helposti ja menen siitä vielä enemmän lukkoon. Sitten olen ihan lukossa enkä osaa olla nokkela ja hauska ja mietin loppupäivän miksi olen niin tyhmä että sanoin niin tai näin...
177cm pitkä nainen ja katson yleensä vastaantulevia silmiin. Aina isku mielessä ;-)))
nimenomaan vain silloin kun kävelet töistä kotiin? Etkö muulloin kävele? Mä kuule luulen että sun pärstästäs paistaa sanoinkuvaamaton tyhmyys, ettei sua siedä ees katsoa. Siinäpä selitys ;-)
en kyllä kadulla kävellessäni tuijottele ketään silmiin, voin aivan hyvin kävellä jonkun tutun ohi huomaamatta mitään. Kävellessäni katselen liikennevaloja, ihmismassaa sillä tavalla yleisesti, jalkakäytävää, edessä kävelevän selkää..ja joskus pengon sitä laukkuakin. Yleensä minulla on niin kiire (krooninen myöhästelijä), että kaikki huomioni menee muiden ihmisten ohittelemiseen ja mahdollisimman nopean kävelyreitin valintaan. Tai sitten ajattelen omiani ja kuljen tutut matkat automaattivaihteella, hämmästyttävää etten ole vielä jäänyt auton/fillarin/rullaluistelijan/pyörätuolin alle. Enkä kyllä osaa oikein mieltää katua miksikään flirttiympäristöksi.
Tätä tapahtuu myös muulloinkin.
Olen kuullut myös muilta samanlaisia kommentteja asiasta.
Ovatko suomalaiset naiset aina niin kiireisiä että pitää järjestellä laukku kävellessä, eikä kotona?
Vai eivätkö naiset uskalla katsoa silmiin.
Kertokaa naiset.
Minä en ainakaan katso ketään tuntematonta silmiin kadulla, en komeaa, enkä vähemmän komeaa enkä miestä tai naista... Olen ihan omissa ajatuksissasi, enkä ole siellä kadulla tutustuakseni miehiin vaan matkalla jonnekin. Jos joskus huomaan jonkun katsovan minua, niin se on vähän epämiellyttävää... Luulen, että nyt kyllä on sinulla noussut ulkonäkösi hattuun.