Seurustelu+seksi

Kuinka kauan olette seurustelleet ennen seksin aloittamista?
238342
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

kun sinua vaivaa tuo kysymys, et ole seurustellut tarpeeksi kauaa.

Äänestä

Kaukosuhde meillä päällä.. Mies tuli täällä käymään minun luonani ja se yö nyt sitten meni hieman kuumaksi. Ennen tapaamista juteltu 2 viikkoa. Nyt olemme yhdessä ollut kohta 10 kuukautta. Muutan kesällä mieheni paikkakunnalle

Äänestä

2 viikkoa tais mennä nykysen kanssa. :) Iha sopivasti.

Äänestä

Kuinka kauan olette harrastaneet seksiä ennen seurustelun aloittamista? Eihän sitä nyt helvetti sentään autoakaan osteta koeajamatta.

Äänestä

Kunnes mentiin naimisiin eli 2 vuotta.

Äänestä

Menihän siinä melkeen tunti, että päästiin taksilla kotio asti..

Äänestä
  • no tota tuskin kuitenkaan luetaan seurusteluksi...

    Äänestä

  • niin... kirjoitti:

    no tota tuskin kuitenkaan luetaan seurusteluksi...

    seurusteleeko Aatos tämän neitin kanssa? Kysymys on muutenkin virheellienn, pitäisi olla imperfektissä, niin siinä olisi järkeä. On eri asia kysyä sitä kuinka kauan seurustelukumppanin kanssa oli ollut ennen seksia aloitusta kuin sitä, että harrastiko seksiä ilman seurustelua. Sinä tulkitsit asian jälkimmäisellä tavalla.

    Äänestä

vastauksia odotinkin, eli korkeintaan muutaman viikon tapailu ja sen jälkeen sänkyyn...

Äänestä

keskiarvo onkin varmaan viikoissa. Me aloitimem seurustelun teini-iässä, jolloin seksin aloitus vei kauemmin. Pettinginä tietenkin oli, "hypäsimme sänkyyn" kolmen kuukauden seurustelun jälkeen.

Äänestä

Oltiin seurusteltu 3 viikkoa.. poika halus tuntee vähän paremmin ennenki hypättiin punkkaan. :)

Äänestä

Ensin satunnaista tapailua kuukauden-puolitoista, seurustelua vajaa pari kuukautta ennen ekakertaa.

( Molemmilla ensimmäinen seksikumppani )

Äänestä

aikaisemmissa seurustelusuhteissa seksiä harrastettiin melkein heti 2-10päivän seurustelun jälkeen. nämä suhteet kestivät 2-6kk.

nykyisen kanssa jostain selittämättömästä syystä, vaikka haluttiin toisiamme ihan kamalasti, harrastimme seksiä vasta 4kk seurustelun jälkeen. ja voin kertoa että seksielämämme on hyvin vilkas :D takana nyt kolmisen vuotta yhdessäoloa ja vajaa kaksi vuotta avoliittoa :)

Äänestä
  • vaikkakin nykyisen kanssa heti ensimmäisellä kohtaamisella päädyttiin sänkyyn. ei siis seksiä.

    Äänestä

Päädyttiin heti sänkyyn ja hyvin on mennyt 6 vuotta. Nyt ollaan menossa jo naimisiinkin ja elämä on oikei kivaa.

Äänestä

Itselläni aina ollut se periaate että "ensimmäisillä treffeillä ei sänkyyn hypätä." No mutta kuinkas kävikään kun intohimo vaan oli niin suuri ettei voinut vastustaa...Mies ei ollut/ole mikään pelimies ja tiesin suhteen jatkuvan vaikka sänkyyn päädyttäisiin,(mies oli tuttu,ei ihan tuntematon) Ja hyvinhän se noinkin alkoi;
1,5v yhdessä,muutama kk kihloissa ja häät jo suunnitteluasteella

Äänestä
  • Vietimme ihanan yön ja vasta parin päivän päästä aloimme seurustella. Tuota yötä ennen olimme kyllä jo varsin kauan olleet toisistamme erittäin kiinnostuneita, tunsimme toisemme aika hyvin ja välitimme todella paljon. Että ei ollut mikään baarista napattu tyyppi kuitenkaan.

    Kuten sanottu, ei autoa ilman koeajoa hankita...

    Äänestä

Ollaan nopeita nääs kumpikin

Äänestä

Halusin ottaa mieheltäni suihin heti eka iltana. Sama meno jatkuu. Olemme kihloissa, useampi vuosi yhdessä.

Äänestä

Ekana iltana seksiä. Seurustelu alkoi vasta parin kuukauden kuluttua yhden yön jutusta. Nyt yhdessä 2v.

Äänestä

Ensimmäisen poikaystäväni kanssa aloitin seurustelun ollessani 16v. Silloin seurustelimme n. 2-3kk. ennen kuin menimme sänkyyn, eikä ollut kummankaan eka kerta kyseessä (menetin neitsyyteni 15v:nä bileissä..) Erottiin muuten pari päivää tuon sänkyyn menon jälkeen poikaystävän toimesta.

Toisen kerran seurustelin ollessani 18v. Silloin oli seurustelua takana 4kk. ennen kuin sänkyyn mentiin. Ja suhde kesti sen jälkeen enää 2kk.

Kolmas seurustelusuhde ehti kestää tasan 3kk. Silloin sänkyyn mentiin 4vkoa seurustelun aloitettuamme.

Nykyisen avomieheni kanssa seurustelun aloitettuani olin 19v. (hieman vajaa 20v.) ja ehdimme tutustua toisiimme, treffailla ja seurustella 7 viikkoa ennen kuin yhdyntään asti mentiin. Pussailua ja halailua kyllä oli. Tämä oli ehdoton miehen toive. Itse olisin jo ennemminkin voinut mennä sänkyyn. Mutta tyytyväinen olin, kun odotettiin :)

Nyt on seurustelua takana 5 vuotta ja avoliittoa 4 vuotta. En ole koskaan ollut niin rakastunut kuin nyt :)

Äänestä

melkein 2 viikkoo :D

Äänestä

siis minä ja nykyinen poikakaverini harrastettiin seksiä ennen seurustelua. En kadu. Sovimme jälkeenpäin että seurustelu alkoi tuosta illasta. Tunsimme entuudestaan ja tekstiviestien välityksellä puhuimme lähinnä seksistä ja seksuaalisuudesta, siinä tuli luottamus ja avoimuus joten seksin harrastaminen oli luonnollinen, odotettu ja jotenki ymmärrettävää.. tunteita oli kyl muutenki pelissä mut seksin jälkeen aloimme miettiä että seurustelemmeko me nyt sitten vai ei? päätös oli myönteinen, kohta muutetaan yhteen kokonaan omaan kämppään.
Itse ajattelin ennen etten harrastaisi seksiä ennen kuin olisin seurustellut ainakin kuukauden.. niin se arvomaailma muuttuu.. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mirka kirjoitti:

Kuinka kauan olette seurustelleet ennen seksin aloittamista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu