Miksi naiset lopettaa parhaassa iässään ollessaan huipulla. Hingis, Clijsters, Henin. Henin ylivoimainen maailmanlistan ykkönen ja 25v. Sama juttu kun Federer ilmoittaisi lopettavansa heti kun ei viime aikoina pelit sujuneet.
Justine Henin lopetti
5
454
Vastaukset
Jos ei enää jaksa harjoitella ja olla jatkuvasti reissun päällä, niin miksi pitäisi väkisin jatkaa uraa. Johan hän on voittanut kaiken mahdollisen (paitsi Wimbledonin). Rahaa on ansaittuna 20 milliä ja kaikki mahikset nauttia elämästä ilman tennistä, ja vielä nuorena.
- ei haittaa
Ei ole ikinä omiin suosikkeihini kuulunut, ehkä nyt finaaleihin pääsee naisekkaammat tytöt
- alkaa kisaan jo
14 vuotiaina ja tienaamaan 15-16 vuotiaana, joten 10 vuoden työurahan on ihan kohtuullinen, vai kuinka?
Säälittää yli kolmekymppiset pallistit ja kiekkoilijat, jotka vielä toinen jalka haudassa kipulääkkeiden voimalla pelaavat "rakkaudesta lajiin" vaikka on kanssa jo ainaski 10 miltsii tilillä. - mies-42
alkaa kisaan jo kirjoitti:
14 vuotiaina ja tienaamaan 15-16 vuotiaana, joten 10 vuoden työurahan on ihan kohtuullinen, vai kuinka?
Säälittää yli kolmekymppiset pallistit ja kiekkoilijat, jotka vielä toinen jalka haudassa kipulääkkeiden voimalla pelaavat "rakkaudesta lajiin" vaikka on kanssa jo ainaski 10 miltsii tilillä.Se on ihan hyvä asia tenniksessä, nuorten naisten pallon läpsytystä on paljon kivempi katsella, 25 jälkeen ne alkaa olla jo rupsahtaneita ja vähän turhan vanhoja katsella.
- -Fischer-
Aina harmittaa kun huippupelaajat lopettaa,varsinkin jos on lajinsa parhaimmistoa.
Henin oli kuitenkin taitavin naispelaaja tällä hetkellä mutta ymmärtäähän sen jos motivaatiota ei ole.
Itse olen myös sitä mieltä että parempi lopettaa huipulla terveenä kuin pelailla yli-ikäisenä saavuttamatta enää mitään! Valitettavasti noita ehtoopuolen pelaajia on liikaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016133
- 2123396
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!183315Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j663298Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162515Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242494Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282353- 2652052
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441636- 61398