Tosimiehen logiikkaa
sp86
411367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
vähän siltä että kohta meillä voi hyvinkin olla Otaniemen ampumavälikohtaus. Kukapa meistä ei olis pikkasen katkera mutta tuo alkaa meneen jo pikkasen överiksi. Eikä tuota nyt voi ottaa edes pelkkänä läppänä, kukaan jaksa kirjottaa noin paljon paskaa pelkän vitsin vuoksi.
Mitäs vitsiä parinvalinnassa on? Siinä on sentään kyse koko loppuelämästä ja suvun jatkamisesta? Onko fiksumpaa päästää enemmän tyhmiä kuin viisaita lisääntymään? Maailmassa on niin paljon tyhmiä ihmisiä, että eliitti kusettaa heitä 100-0 joka asiassa (minua ei, mutta turha taistella, koska tyhmien ihmisten silmät ovat kiinni).
Tosin tuota on muutenkin lohdullista lukea, sillä tuolla hepulla on jopa minuakin huonommin naisasiat.
jonkun saatanan wannabe-Auvisen ulvontaa kun ei reppana uskalla lähestyä vastakkaista sukupuolta.
Ei se kaikille ole yhtä helppoa kuin sinulle. Pokaaminen on taito siinä missä ydinreaktorin suunnitteleminenkin.
taitoa voi harjoitella tai ainakin harjaantua "pokaamisessa". Tiedän ihan omasta kokemuksesta. Turha rakennella mitään teorioita oman vätysmäisyytensä oikeuttamiseksi.
iskeminen muka on?
Eihän se ole muuta, kuin uskallusta panna itsensä peliin.
Tollaisia katkeria blogeja kirjoittelemalla ei tilanne ainakaan korjaannu.
Se on sitten eri asia, jos sitä haluaa piehtaroida itsesäälissä ja syyttää maailmaa omasta saamattomuudestaan.
on paljon helpompaa kuin pokaaminen.
Eihän se ole muuta, kuin uskallusta panna itsensä peliin.
Se on sitten eri asia, jos sitä haluaa piehtaroida itsesäälissä ja syyttää maailmaa omasta rakettitiede-osaamattomuudestaan.
taitoa voi harjoitella tai ainakin harjaantua "rakettitieteessä". Tiedän ihan omasta kokemuksesta. Turha rakennella mitään teorioita oman vätysmäisyytensä oikeuttamiseksi.
turha kommentoida, koska vain puolustelet saamattomuuttasi etkä edes _halua_ parantaa tilannetta. Oma vikasi, moi.
mikä spede. Hajoile rauhassa.
Nih.
Sain jo kerran tänä vuonna. Silti huomasin silloinkin, että ne öyhöttäjäpellet saavat ensin ja ATM vasta sen jälkeen. Sen takia käyttäydyinkin yhtä tungettelevasti kuin öyhöttäjäpelle (vaikken sellainen olekaan) ja sain pillua. Mutta ei sitä aina haluaisi esittää öyhöttäjäpelleä saadakseen pillua/naisen.
sait multa ekat pisteet
kuin hengittäminen.
Ihan oikeasti, mikä helvetti on alemman luokan öyhöttäjäpelle?
AIka paljon kertoo ihmisen ajatusmaailmasta tuo...ei ihme ettei moukka pärjää elämässään.
Itsensä ylentäminenja luulottelu että on parempi kun muut...on melko harhaa...
Samasta paskasta on kaikki tehty.
Osoita osa tai taso, jolla olet parempi kuin99% kansasta?
ole pokattu mitenkään ihme konsteilla. luulis sen olevan ihan helppoa,jos on vaan mukava.ellet sitten oo susiruma,sitten onkin vaikeempaa. ja taidat olla aika kusip.... sitte onkin vaikeampi saada naista.
Kiitos hyvästä huumoripalasta. Kyllä minäkin ihmettelen jos korkeasti koulutettu miellyttävän näköinen ja hyväkäytöksinen mies ei naista saa, kyllä käy mielessä että mitähän vikaa siinä sitten on? Ylimielinen kusipää? Alistava psykopaatti? Jotain siinä on oltava, koska sellainen mies on meidän kaikkien naisten mielessä unelmakumppanina... noh, tottakai oletane ttä puhut parisuhdetta hakevista miehistä etkä vain pesästä. Sellainen mies koetaan kumppaniehdokkaana, ei vain panona, ymmärräthän, satunnaisen seksin saaminen ilman muita kytköksiä voi Todella olla hankalaa, sen verran haluttu tuollainen mies naisten keskuudessa olisi.
Niitä vain kuulemma on todella harvassa, kun kusipäitä taas on joka oksalla.
***
Ei tuo mikään naurun asia ole. Et tiedä miltä tuntuu olla huono vastakkaisen sukupuolen silmissä, kun et itse sitä ole koskaan kokenut. Ja tuollainen mies ei ole suosittu naisten keskuudessa, vaan se "öyhöttävä, alle 100 äo:n omaava renttu".
että minä, naisena joka on tehnyt ja nähnyt parisuhdemaailmassa yhtä ja toista, omaisin paremman käsityksen naissukupuolen haluista ja toiveista kuin, krhm, pojannulikka jolal vian ei käy flaksi?
"Et tiedä miltä tuntuu olla huono vastakkaisen sukupuolen silmissä, kun et itse sitä ole koskaan kokenut."
Aika roheka heitto, kun otetaan huomioon se että kyllä, tiedän miltä se tuntuu. Minä olin aina se hiirulainen jonka kaunis kaveri haluttiin ja hiireltä kysyttiin neuvoa kaverin nappaamiseksi :D se kiltti tyttö jota kukaan ei halunnut. Tiedän jotain jatkuvasta torjutuksi tulemisesta ja siitä milä tuntuu katsoa suhteita ympärillään uskomatta että itse voisi koskaan sellaista elää.
"Ja tuollainen mies ei ole suosittu naisten keskuudessa, vaan se "öyhöttävä, alle 100 äo:n omaava renttu"."
On outoa että tuollainen pikkuasia on jäänyt minulta aivan huomaamatta, vaikka nainen olenkin ja naisten uskottuna niinkin kauan ollut. Kuten miestenkin, ei sen puoleen :D
Mutta tiedän ettei sinun päätäsi mikään käänn. Kun ei naisia taivaalta sänkyysi putoa, on vika naisissa ja niiden ilkeydessä... ymmärrän turhautuneesi, kuten mainittua, jopa paremmin kuin tiedät. Voin vain vakuuttaa sinulle että se menee ohi. Kaikella todennäköisyydellä sinäkin ihastut, rakastut ja saat vastarakkautta, päädyt naimisiin ja perheenisäksi... ja varmaankin surkuttelet sitten vapaiden poikavuosiesi perään kun vastuu painaa ja vaimoakin pitäisi miellyttää.
Parisuhteet ovat vastavuoroisia. Voin uskoa että julmetun komea tyhmäkin mieshenkilö saa seksiä helpommin kuin vaatimattomamman oloinen insinööri, mutta väitän myös että kymmenen vuoden kuluttua se komistus on kasvattanut kaljamahan ja meittii mihin sen elämä meni, kun insinööri on juuri rakentanut talon kauniin vaimonsa kanssa ja odottaa kolmatta lastaan.
***
jorinoita, noitahan riittää. Hyvä vaan etteivät pääse lisääntymään.
jos fiksut pääsisivät lisääntymään. Silloin kansa olisi keskimäärin fiksumpaa ja vähemmän alttiimpi eliitin kontrollille (esim. CO2-veron hyväksyminen, pelkkää rahastusta sekin).
mutta asennevammaiset eivät ole fiksuja.
vaan sillä, että globalismin tarkoitus on tyhmentää ihmisen keskiälykkyyttä ja saada heidät uskomaan kaikkea paskaa, jota heille syötetään, esim. David de Rothschildilta.
Kuunnelkaa nyt tätäkin paskanpuhujaa:
http://www.youtube.com/watch?v=C2ahWHbUVVU
jottei sinua vahingossakaan laskettaisi fiksujen joukkoon.
tällanen merkintä:
*repskops*
Ennen en oo tollasta käyttäny, mutta miten mä nyt kuvaisin sitä että repesin saatananmoiseen kaakatukseen xD
joka äänestät Suomen suurinta yksipuoluejärjestelmää (SDP KOK KES), turha syyttää minua tyhmyydestä.
asiasta toiseen (hulluille tyypillistä), eikä tuo edes osunut.
kahdeksankymmentäkuusi.
Vittu sä oot mulle ollu aina niin helvetin inhottava että saat takas. Sen mitä mä susta muistan niin loputon omahyväisyys, itsekkyys ja sit kun muiden kanssa noista syistä menee vähän vaikeesti, niin se on muiden vika. Eihän sulla ole mitään halua tai yritystäkään ymmärtää muiden kannalta.
"Sen mitä mä susta muistan niin loputon omahyväisyys, itsekkyys ja sit kun muiden kanssa noista syistä menee vähän vaikeesti, niin se on muiden vika."
Ai noista syistä menee vaikeasti muiden kanssa? Sinähän sen tiedät, olet varmaan viettänyt aikaa paljon kanssani.
"Eihän sulla ole mitään halua tai yritystäkään ymmärtää muiden kannalta."
Juurihan tässä mietin Lord Selibacyn kannalta asioita. Mitäs itsekkyyttä siinä on?
sä et varmaan muista mua, mutta yks omahyvänen naistenkaltoinkohtelija on kyllä mulle jääny mieleen.
Tosimies ei syyttele naisia joka käänteessä, saati laita naisten syyksi sitä että on itse systemaattisesti tunaroinut.
"sä et varmaan muista mua, mutta yks omahyvänen naistenkaltoinkohtelija on kyllä mulle jääny mieleen."
Olenko minä joskus kohdellut sinua kaltoin tosielämässä? Voitko vähän valottaa?
"Tosimies ei syyttele naisia joka käänteessä, saati laita naisten syyksi sitä että on itse systemaattisesti tunaroinut."
En ole syytellyt joka käänteessä naisia, mutta pistän syyn osaksi naisten piikkiin silloin kun se on tarpeen. Ja jos selitetään jostakin "naiselle tyypillisestä käyttäytymisestä", niin se ei ole syyttelyä, vaan faktatietoa.
*taas* kerran ihmettelen mistä te naiset noin surkeita miehenkuvatuksia *aina* löydättekin
kun tuollaiseen roskaan alkaa uskomaan, niin kyllä siinä voi käydäkin silloin köpelösti.
Jos taas uskoo itseensä, niin siltikin voi käydä köpelösti :D
tai sitten ei.
ihmiset uskovat itseensä. Vain ne ihmiset, jotka jämähtävät johonkin paskaduuniin (vaikka potentiaalia olisi parempaan), eivät usko itseensä. Ja vaikka ne paskaduunia tekevät saisivat eri naista joka päivä, niin eivät he kuitenkaan itseensä usko. Itse koitan päästä opiskelemaan koko ajan.
vielä vähän toivoa. Mieti yhtä juttua: onko sinulle tärkeämpää olla aina oikeassa (faktakeskeisyys) vaiko joskus onnellinen? Ihmisyksilö pystyy usein haistattamaan paskat yleisille ihmisteorioille (toisaalta tekemään niistä itsensä toteuttavia), jotka on ehkä tarkoitettukin tulkittaviksi tilastollisina.
Ainakin minulle totuus on tärkein asia. Jos jokainen ihminen tietäisi totuuden, niin JOKAINEN olisi onnellinen.
vaikkapa tipun laivasta hyiseen veteen, en todellakaan halua tietää totuutta vaikkapa siitä, kuinka suuri (tai pieni) prosentti ihmisistä selviytyy koettelemuksesta hengissä. Tietämättömyys voi koitua pelastuksekseni, kun usko itseeni ei pääse horjumaan.
Mä en jaksanu lukee edes linkin ensimmäistä lausetta loppuun. Huvinsa kullaki.
sanoa edes sitä tähän ketjuun, jonka sä sanoit mun puolesta.
vailla oikeasti älyllistä sisältöä. Sinulle suosittelisin lukemiseen kriittisempää otetta.
Tuo mies ihmettelee mm., miksi älykäs mies ei kelpaa. Siinäpä se: juuri tuolla lailla ajattelevaa miestä en pidä älykkäänä. Se, että on päässyt jollekin koulutusuralle, ei vielä kerro ihmisestä yhtään mitään. Tuolta kaverilta ainakin tietty moniulotteisuus ajattelusta puuttuu täysin.
meistä tietysti on jostakin innoissaan. Onneksi jokaiselle on myös oikeus innostua kuka mistäkin.
Mä taidan sitte innostua mielummin niistä pelimiehistä, jos nämä koulutetut kunnon miehet ovat tälläsiä.