Kyseessä olisi nyt sellainen tapaus, jossa molemmat osapuolet ovat varattuja tahollaan. Mies kuitenkin alkaa kutsua tätä naista keksimällään lempparilla vaikkapa hymy/pusuhuuli, simasuu jne. Miksi ja millainen mies toimii näin?
Miksi jotkut miehet antaa lempparin naiselle?
Lemppari
8491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se on tietoista varovaisuutta. Kannattaa käyttää lempinimiä kakkosnaisista.
Esim. Vaimon nimi olis vaikka Päivi. Mies näkee unta ja puhuu unissaan: "oi Irma kun sulla on hyvän tuntuinen ..."
Sama vois mennä tälleesti kun on heti siirtynyt puhumaan kakkosnaisesta lempparilla: "pusuhuuli ihanaiseni kulläpäs sun tavara tekee gutaa... "
Kummankos sitten selität? Voi olla ettei iso kuhmu otsassa paljon selittelyt auta :D
Ja ainahan voi väärä nimi lipsahtaa hereillä ollessakin... Pelimies varmistaa vain selustan antamalla toisille naisille heti lempparit.
se vain menee niin.
esim. hän on pusuhuuli
http://fi.wikipedia.org/wiki/Angelina_Jolie
niitä todellisia lemppareita, esimerkkejä vain.
Kuitenkin ideana näyttää olevan se, että naista kutsutaan jollain ulkoiseen olemukseen viittaavalla lempparilla.
jokinorsu tai siiderivalas? No, sehän on aivan rakastunut suhun ja ajattelee, että olet sopivaa uutta vaimomatskua...
simasuu vähän sellainen viinaan menevä nainen, sima ja muu hapan maistuu poikkeuksellisen hyvin :-)
Tottakai siksi että se haluaa tunkea suunnattoman sykkivän ja suonikkaan kyrpänsä suhun, nyt vaan mars mars hakeen se avioero / mikä elämäntilanne sulla nyt sattuu olemaankaan niin pääset toteuttaan salaiset haavees kunnialla ja hyvällä omallatunnolla.
kuvittelee flirttailevansa tai olevansa ainakin hauska jätkä.
mutta kantsii kysyä sen naiselta. Se varmaan tietää.
keskittyy vissiin pääsääntöisesti oraalin alueelle? Se varmaan saattaa haluta pussata sua huulille, en kyllä tiedä, et up or down.