Reisilihasten ongelma

kesäksi 2189 kuntoon

Täällä nämä kategoriat ovat vähän huonosti toteutettu joten laitan tämän kysymyksen tänne joka liittyy lähinnä vain kävelyyn.

Mulla on sellanen ongelma kun olen kävelemässä pidempää matkaa niin sisäreidet tulevat kipeeksi. Ne tavallaan hankautuvat toisiansa vastaan ja sitten loppupäivän ne ovat niin arat etten pysty kävelemään normaalisti. Mikä tässä mättää? Onko se liikunta-allergiaa vai mitä? :D

Harmittaa kun yrittää lisätä liikuntaa ja tämmöinen sitten estää liikkumisen intoilun kun joka kerta tulee tällainen ongelma.

3

1833

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eppo

      Jollakin oli joskus samanlainen ongelma, mutta vain hametta käyttäessä, silloin neuvottiin talkkia ja ties mitä. Itse asiassa aiheesta nousi kauhea sota kun joku väitti että reidet hinkkaa yhteen vain lihavilla. No mut ei siitä sen enempää. Mut kuinka ne voi edes tulla kipeiksi kun on housukangas välissä, eihän ne oikeestaan edes hinkkaa toisiaan vasten. Voisikohan siihen ns. turtua, että kävelee vaan sitkeästi jos iho vaikka tottuis. Ei nyt toki vereslihalle asti. Muuta en osaa neuvoa.

      • -Somebody-

        Tällä tuskin tarkoitetaan tälläista hankausta. Tämä voi olla jos ei ole aikaisemmin kävellyt pitempiä lenkkejä jolloin lihakset helposti rasittuvat uudenlaisesta liikunnasta. Se kuitenkin loppuu kun lihakset tottuvat siihen. Pitää kuitenkin antaa lihasten palautua täysin kävelyn jälkeen.


    • Eppo

      Niin, eli aloittajalle vielä tarkentava kysymys. Onko kipu siis lihaksissa vai ärtyykö iho? Jos kyse on lihaksista niin sittenhän se on tietysti täysin eri asia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      200
      1546
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      961
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      826
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      738
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      730
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      681
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      674
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      666
    Aihe