Mantan lakitus

Tunnistaisiko joku tämän kappaleen:
"on Laitilassa monen monta nähtävää
ei ... ... ... yllättää
taikka olet etsimässä ystävää"

Lyhyt pätkä kappaletta löytyy täältä:
http://youtube.com/watch?v=V17_cuJBvQ4
(01:27 - 01:39)

Esittäjä ja kappaleen nimi olisi kiva saada selville.

Kiitos jo etukäteen!
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eli kappaleen nimi on ´´Laitilaan´´ ja esittäjä on Raimo Erkinheimo. Erkinheimo on kappaleen itse säveltänyt ja laulun sanoittaja on Liisa-Hellevi Rantanen.

Kappaletta voi kuunnella osoitteessa Laitilan.com (Laitilan wirvoitusjuomatehdas).

Kappaleen tiedot löysin seuraavasta osoitteesta: http://yle.fi/aanilevysto/firs2/kappale.php?Id=Laitilaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vappu 2008 kirjoitti:

Tunnistaisiko joku tämän kappaleen:
"on Laitilassa monen monta nähtävää
ei ... ... ... yllättää
taikka olet etsimässä ystävää"

Lyhyt pätkä kappaletta löytyy täältä:
http://youtube.com/watch?v=V17_cuJBvQ4
(01:27 - 01:39)

Esittäjä ja kappaleen nimi olisi kiva saada selville.

Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu