Kauniit ja rohkeat?

Onko täällä kirjoittelemassa kauniita ja rohkeita? Onko mallikokemusta naisille, entäs miehillä? Onko urheilijataustaa, kunnan piirimestaruuksia tms. Kerro, jos uskallat, oletko kaunis vai rohkea, edes ollut menneisyydessäsi?
5321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rohkeutta kyllä löytyy vaikka muille jakaa. Urheilutaustasta sen verran, että joskus tarhassa tulin hiihtokilpailuissa kolmanneksi ison siskon erittäin isoilla suksilla. Kaaduin puolessa välissä ja joku mies tuli nostaan mut ja kannusti hiihtään maaliin, että saisin palkinnon. Sarjassani oli kolme osanottajaa :)

Äänestä
  • juu, kerran pääsin varasijalle maitokannukisoissa (vai mikä se oli) lyhyintä matkaa juoksemaan. varsinainen juoksija ei kuitenkaan sairastunut, joten en juossut. Siinä meni tähtihetkeni... Ainoa urheilulaji, missä olin kouluaikana hyvä, oli siis lyhyen matkan juoksu, oliko se 60m tms. Siis hyvä kiihtyvyys;) Onhan musta kuvia otettu, mutta ei mallimielessä vaan ihan vain... musta. Kerran eräs kuvataiteilija-miekkonen ehdotti baarissa, että tulisin hänelle malliksi, kun mulla on hänen etsimänsä "oikeanlainen" lantio:P (Onneksi) se jäi vain (humalaisen) puheen tasolleXD

    Äänestä

Tai ainakin sellaisia, jotka haluaisi olla. Täällä se on mahdollista. Ainakin mielikuvituksessa.

Äänestä

Ei mitään muotimallikokemusta sen enempää kuin että seurustelin jo silloin entisen muotimallin kanssa. (Rupea seurustelemaan sellaisen kanssa ja sinun itsesikin täytyy käyttäyttyä ja pukeutua kuin kuvattavana joka hemmetin paikassa, muteen toinen miltei hui kauheeta häpeää silmänsä päästä, tsiis..) On myös kehotettu muutamilta tahoilta kokeilemaan, mutta olen epäillyt olevani liian lanteikas ja ikääkin on jo 27, ja olen aina pitänyt itseäni enemmän tanssijana (tanssikuvinenikin) kuin mallina..

No, tosin kaikkien valokuvamallien kriteereissä ei olla niin tiukkoja, valokuvaaja voinee kuvata ketä tahansa haluamaansa, oli tämä sitten täydelleen mallinmitoissa ja -kasvoinen tai sitten ei. En ehkä ole aivan 'virallinen' malli jos joskus poseeraan valokuvaaja-poikaystävälleni, taidan olla muutenkin innostuneempi hänen upeista matka- ja luontokuvistaan.. Toiselta taholta tarjottu pientä keikkaa, jossa on ihminen luonnon keskellä-teemaa, täytyy nyt ehkä kesällä harkita koska aihe kuulostaa kieltämättä miellyttävältä..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


missi ja jääkiekkoilija kirjoitti:

Onko täällä kirjoittelemassa kauniita ja rohkeita? Onko mallikokemusta naisille, entäs miehillä? Onko urheilijataustaa, kunnan piirimestaruuksia tms. Kerro, jos uskallat, oletko kaunis vai rohkea, edes ollut menneisyydessäsi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu