Olen ollut kiinnostunut jo jonkun aikaan yhdestä sulosesta miehestä. Tapasimme viikko sitten ja olimme molemmat hieman huppelissa. Lähestyin miestä aluksi varovasti, mutta alkoholi antoi rohkeutta ja pian istuin jo hänen sylissä. Kohta harrastimme jo seksiä. Mies sanoi rakastavansa ja välittävänsä minusta ja sanoi ettei tämä olisi mikään yhdenillanjuttu. Loppuillasta hän vaikeni. Seuraavana päivänä en kuullut hänestä mitään...soitin hänelle ja hän sanoi haluavansa vain kaveruutta kanssani ja tutustua paremmin...Pitäisikö minun unohtaa hänet nyt vallan, vai voiko tästä tulla enään mitään? Pelkäsin juuri tätä eniten. Etenin liian nopeasti, koska olin niin ihastunut häneen ja halusin olla hänen kanssaan. Nyt kadun sitä, että etenin aivan liian nopeasti. :(
Mikä miestä vaivaa?
Anna^^
51844
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja se mikä ei tapa se vahvistaa. Kaipa sun täytyy vaan odotella uutta iltaa ja panna toisen kerran. Eli älä ainakaan osoita, että katuisit häntä. Mutta ei se tietenkään mitään takaa. Tunteet on tunteita. Mutta hyvä tyyli sulla on. Mulle kyllä kelpaisi moinen tutustumistapa. Mistäköhän sut löytää?
Se nyt pitää kantapään kautta oppia, että miehet puhuvat vaikka kuun taivaalta, että pääsevät sänkyyn. Sen jälkeen on jo eri ääni kellossa.
Pitää vaan malttaa mielensä, vaikka mies olisi kuinka ihana tahansa, nimittäin jos muutakin haluaa kuin pelkkää seksiä.
Mutta toi edellinen kirjoitus on totta. Moka tuli tehtyä, älä sitä ainakaan selittele, pahentaa vaan tilannetta.
kannattaa varmaan antaa miehen ymmärtää että nimen omaan just hänen kanssaan teit poikkeuksen eli et oo yhtä kiihkeä ihan joka jannun kanssa jonka tapaat.
samantien. Saat syyttää vaan itseäs jos tulit hyväkskäytetyks. Ne oli vaan mieheltä niitä puheita, ei ollu tosissaan alun alkaenkaan. Kannattaa unohtaa, ja miettiä järjellä seuraavalla kertaa.
Hei,
Niin, suora totuushan on se että mies ei ota tosissaan enää. Olen itsekin siis nainen, se selvennykseksi. Eikä se tarkoita että mies olisi edes playeri, mutta tottakai ensikuva ratkaisee, ja annoit nyt ensikuvan että olet helppo (ja että lankeat kenties joka vkonloppu jokaisen vastaantulevan petiin?? eihän hän voi tietää ettäko olisi ainoa 'uhrisi'), ja että et kenties edes halua muuta, jos et sitä koskaan ole hänelle edes sanonut!! Mies ei ole mikään kristallipallo.
Annoit nyt 100% kuvan että olet helppo ja että haluat vain pitää hauskaa etkä etsi mitään vakavaa. Tiedän, itse tullut tehtyä samoja mokia, mutta kokemuksesta oppii... Suosittelen että jos tosissas pidät miehestä, ota yhteyttä ja tapaatte (jos mies haluaa) ja nyt ET makaa sen kanssa, ja annat jotenkin ilmi että et yleensä tee tuollaista. Alä kuitenkaan suoraan sano, kuulostaa selittelyltä. Ja annat miehen päättää haluaako yrittää uudelleen. Ongelma on vain se että vaikka mies alkaisikin kuulostaa taas kiinnostuneelta, et tule aikoihin tietämään haluaako hän tapailla sinua koska haluaa enemmän, vai vain koska näytit että olet helppo.
Onnea!!