Kysymys on esitetty miehille. Olen mies. Mistä tunnistitte tilanteen, miten tiesitte että kykenette sitoutumaan juuri tähän naiseen? Kaikki toivottoman rakastuneet teinit, please, älkää vastatko, tiedän rakastumisen tunteen ja huuman - mutta entä jos hyviä ja mielenkiintoisia vaihtoehtoja olisi hmm... kaksi. Tai jos vaihtoehtona on ihan hyvä elämä itsekseen.
mistä tunnistit
sen oikean naisen
4336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tuollaista tilannetta ole ollut. Ensin on vain hengailtu ja sitten totuttu toisen läsnäoloon. Siinä vaiheessa ei ole ollut mitään tarvetta katsella ympärille ja miettiä, että tässäkö se nainen on vai olisiko joku muu vielä sopivampi.
Sellaiseen osaan nykyään kiinnittää huomiota, että antaako suhde (molemmille) lisää energiaa vai kuluttaako se pelkästään. Jälkimmäinen on syytä lopettaa alkuunsa.
"Sellaiseen osaan nykyään kiinnittää huomiota, että antaako suhde (molemmille) lisää energiaa vai kuluttaako se pelkästään. Jälkimmäinen on syytä lopettaa alkuunsa".
Tämä on kyllä hyvä huomio. Yritän pitää itsekin sen mielessä mahdolliseen elämänkumppaniin tutustuessa. Ei ole mikään pikku asia muuten.
ku oot sanu vähän vastauksia. Johtuneeko miesten tunnetusti heikosta kyvystä analysoida tunteitaan vai siitä että harva sittenkään on ottanut muijakseen sellaisen johon on ollut rakastunut vaan sen sijaan makaa sellaisen kanssa joka...
LAuseen lopun saa itse kukin miettiä valmiiksi.
ja silti tiedän. Kai se jotenkin alkoi pyöriä mielessä ja eka se ärsytti ihan perkeleesti, siis se, että siinä oli jotakin ja se ei sillon ollu vapaa.