Pitäisi reilussa viikossa saada tilapäisesti pois painosta sellaiset viitisen kiloa. Millä onnistuu? Mikäs sellainen joku ihmekeittodieetti on, josta olen kuullut puhuttavan?
Viikossa pois 4-5 kg?
10
6846
Vastaukset
- toimii kuulemma
Et sitten aikaisemmin tullut ajatelleeksi asiaa?
4- 5 kiloa pois turvallisesti ja pysyvästi onnistuu elämäntapoja muuttamalla = syömisen vähentäminen ja vie aikaa tyypistä riippuen noin kuukauden.
Ei tule onnistumaan viikossa.
Elä leiki terveydelläsi. - vaikka et
söisi mitään.
Nestettä voisi poistua jos lopetat myös juomisen, mutta siinä lähtee henki.- .......
No jos nyt TILAPÄISESTI pitää mahtua numeroa liian pieneen juhlamekkoon ensi viikolla niin varmaan onnistuu (omalla riskillä) ihan mehupaastolla tai muulla erittäin vähäkalorisella dieetillä ja nestettä poistavilla tabuilla tai vaikka ananaksella.
- n. 1kg päivässä
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000656&posting=22000000035277747
luin tälläsest lentoemäntädieetistä, ja sen PITÄIS viedä 1kg päivässä, mut en sitten tiiä. en oo kokeillu.- Kajsa
äitini kokeili tuota dieettiä kolmen päivän ajan ja kolme kiloa putosi, mutta sanoi kyllä että tuli niin huono olo ettei sitä pitempään olisi jaksanut..
- kokeillut.
Oltiin kavereitten kanssa tuossa kuukausi sitten vichydietiillä. (löytyy myös jos googlaa) ja kaverillani lähti 4 kiloa, itselläni 3,5 kiloa mutta kaverillani joka on jo aika hoikka valmiiksi lähti vain 1,5 kg. tuskaa se oli ja luulen että oli vain nestet. viikon ajan kesti tuo laihuus mutta pikkuhiljaa alkoi palaamaan mutta tsemppiä kokeiluun! :) tietenkin jatko dieetin jälkeen vaikuttaa, me aloimme kavereitten kanssa herkutella vaikka ei olisi saanut.
- Lurppanen
Aloitin toukokuun alussa vähähiilihydraattisen dieetin. Mulla on kolmen lapsen jälkeen kolme vatsamakkaraa ja paksu kahvavanne lanteilla. En harrasta liikuntaa, en sitä lisännyt nytkään. Nyt olen saanut vyötäröltä löysää pois 10 senttiä ja lanteilla lahkeet lepattaa. Painoa on pudonnut ainakin 5 kiloa, hormonitoiminnan myötä vähän vaihtelee. En ole ollut syömättä tai nälkäinen. Nautin välillä sallittuja herkkuja.
Jos kiinnostuit, saat tietoa hakukoneilta sanalla: karppaajat. Lue sieltä tarkasti aloittajan info ennen alkua. - mietiskelijä
tätä aihetta pohdin itsekin mutta minulle ei vissy dietit käy koska mulla on anemiaa ja tartten rautaa.auttaako esim.easy diet kuuri? sain lahjaksi ystävältä joka käytti niitä ja lopetti kuurin kun pääsi tavoitteeseen, sain paljon erikeittoja ja kiisseleitä ja smoothieita ja patukoita ainakin viikon tarpeiksi..voikohan niil laihtuu vai onko ainut keino joku itseni kuihdutus tyyli :( ei se tuu kyl kysymykseen.koska mulla laskee hempparit jos en saa rautaa joka pv vaik syön rautalisää.
- Anemian syy?
Oletko lihava vai haluatko vain muuten laihduttaa? Tiedätkö, mistä anemiasi johtuu? Suomessa ei tavallisesti ole raidanpuutetta eikä siitä johtuvaa anemiaa. Lihominen ja anemia ovat molemmat kilpirauhasen vajaatoiminnan oireita. Onko sulta koskaan tutkittu kilpirauhasarvoja? Jos ei eikä anemialle ole jotain syytä löydetty, kannattaa tutkituttaa kilpirauhanen TSH ja T4-V -kokeilla.
Kilpirauhasen vajaatoiminnalla on valtavasti erilaisia oireita kuten paleleminen, hidas pulssi jne. Lisää löytyy Kilpirauhasliiton ja -foorumin sivustoilta. - harperson
Tossa yks keino.
http://easyweightlosstutorials.blogspot.fi/2013/12/easy-carb-diet-2014-how-to-lose-20.html
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1814193"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322229Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782196- 192021
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark52019Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.281970Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201793Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251793- 831777