Ruotsin viisuperinne

vaan pissiksii, vähän vanhempii pissiksii tai
homppelitransuja. Sellainen maa, millaiset viisuedustajat.
10495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Digiluu digilei,
svenska pojkar är ...

Äänestä

Toisin kuin Suomella!

Äänestä

Suomen kansa on säälittävä. Aamen.

Olisi ihme jos tämä metsäkansa selviytyisi hengissä vielä toistakymmentä vuotta. Epäleinpä että lähitulevaisuudessa Suomen alkuasukkaat alkavat tappaa toisiaan metsissä huvin tai "miehullisuuden" takia.

Äänestä
  • on kun ei ole vaihtanut musiikillista tyyliään sitten ABBAN menestyksen päivien! Samanlaista euroviisupaskaa Perrellin kappale oli kuin aikaisemmatkin Ruotsin yritykset Teräsbetoni on sentään täysin uudenlainen kisaaja euroviisuissa.
    Ruotsi kärsi viime euroviisuissa hirveän tappion eli se siitä voittajamaa Ruotsista sitten.

    Äänestä

  • säälittävä maa kirjoitti:

    on kun ei ole vaihtanut musiikillista tyyliään sitten ABBAN menestyksen päivien! Samanlaista euroviisupaskaa Perrellin kappale oli kuin aikaisemmatkin Ruotsin yritykset Teräsbetoni on sentään täysin uudenlainen kisaaja euroviisuissa.
    Ruotsi kärsi viime euroviisuissa hirveän tappion eli se siitä voittajamaa Ruotsista sitten.

    pelkkiä heviviisuja ja ruottalaiset nauraa kun ei osata muuttaa tyyliä.

    Joo, mut ruotsalaisten pitäs kans tajuta, että waterloo juna meni jo.

    Äänestä

Ruotsalaiset toimittajat taas valittaa, että Suomi käyttää samaa Lordi-kaavaa. Ruotsalaisethan eivät koskaan toista itseään kisoissa, EipÄ! Samoja esiintyjiäkin kierrätetään.

Äänestä
  • Ihmettelevät vain.

    Äänestä

  • Mistä tuon keksit kirjoitti:

    Ihmettelevät vain.

    kovinkin nokkela :D

    Äänestä

  • Samat esiintyjätkin. Eikä Venäjälläkään, ei!!

    Muuten ihan hyvä idea, että joku, jälleen tosin Suomi, uskaltaa laittaa heviä, kun ei näköjään Saksa uskalla, vaikka osaavat tehdä oikein hyvää heviä tai jopa metallia. Ihmettelen kyllä vähän tätä!!

    Äänestä

jonnekin kauas täältä öykkäröimään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei äijiä kirjoitti:

vaan pissiksii, vähän vanhempii pissiksii tai
homppelitransuja. Sellainen maa, millaiset viisuedustajat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu