"Mittamiehet ratsastaa"

Ihan typerä ja älytön laulu noiden demonien esitys "mittamiehet ratsastaa". ei mitään järkeä tuossa mittamiehissä. ihan typerää. kaikkea se kansa kuuntelee.
4270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sanat saattaa kuulostaa typeriltä. Mutta rytmi tempaisee mukaansa. Itse henkilökohtaisesti inhoon niitä sanoja, mutta se rytmi tempaa vaa perkele mukaansa. Rytmijalka vipattaa väkisinki.

Äänestä
  • katso teeveetä samalla. kyllä nuo esiintyjät ovat kuin paviaanin perse.

    Äänestä

Voishan ne vaikka laulaa Aristoteleen tai Platonin tekstejä, mutta kun kyseessä on Euroviisut, niin ehkä ei sittenkään...

Espanja, tuo vanha eurooppalainen kulttuurimahti, lähetti kilpailuun miehenkuvatuksen, joka laulaa "chikichiki el robocop". Joten ei suomalaisilla ole tällaisessa seurassa mitään häpeämistä.

Äänestä

mahtipontisessa korniudessaan vastustamatonta. Tyhjästä ei TB:kään ole syntynyt, esikuvia piisaa tosin osa niistä ei omaa iseironian tajua, toisin kuin nämä katsastajat. Vaikka kuuntelen enemmän vähän vakavammalla naamalla tehtyä raskasta musiikkia kyllä tämä hauskana välipalana menee.
Mieluummin soisin voiton näille hevi-pelleille kuin niille iänikuisille euro-mössö-pop-humpille joita esittää laulutaidottomat missit ja mallit vesirajamekoissa vuodesta toiseen. Kaikkein onnettomin valinta olisi ruotsin edustajan voitto -biisi kun unohtuu 5 min sen kuulemisen jälkeen..tosin niin unohtuu euro-humpat muutenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


älytön laulu kirjoitti:

Ihan typerä ja älytön laulu noiden demonien esitys "mittamiehet ratsastaa". ei mitään järkeä tuossa mittamiehissä. ihan typerää. kaikkea se kansa kuuntelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu