Ainakin nimimerkillä .H. näyttäisi olevan kokemusta kyseisillä festareilla talkootyöläisenä olemisesta. Kuulisin erittäin mielelläni hänen ja / tai muiden Provinssissa työskennelleiden ihmisten mielipiteitä... Voitteko suositella? Mitkä ovat homman hyvät ja huonot puolet? Kiitos :)
Provinssiin talkootöihin?!
minnnni
3153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voi apua, mä taidan olla nyt vähän myöhässä!
Anteeksi. Oletko sä nyt tulossa talkoohommiin? :)
Mä kyllä suosittelen Provinssin talkoohommia, itse olin viime vuonna ensimmäistä kertaa, tänä vuonna taas.
Työ on nimenomaan talkootyötä, eli "raatamista ilman palkkaa". Kuulostaa hurjalta, mutta ei se oikeastaan sitä ole. Kunhan muistaa pakata mukaan reippaasti postiviista mieltä niin selviää mistä vain :)
Parhaat hetket oli varmaan just niitä kun tapasi asiakkaita ja sai heiltä kiitosta. Myös työkaverit olivat suurimmaksi osaksi älyttömän mukavia persoonia, heidän kanssaan oli helppoa työskennellä, ja vastaavat (eli pomot) kyllä auttoivat aina kun vähänkin oli tarvetta.
Huonointa oli ehkä se ettei ehtinyt nukkua läheskään riittävästi, ja toisinaan joutui tekemään töitä just silloin kun lavalla pauhasi se oma lempparibändi.
Homma on kivaa, vaikkakin raskasta ja vastuullista.
.H.
Ei, et ollut lainkaan myöhässä. Ja aina parempi myöhään kuin ei milloinkaan.
Lähetin tosiaan talkoohakemuksen ja tulin valituksi, mutta tulin nyt sitten kipeäksi juuri festareiden alla, joten en pääsekään tänä vuonna. Mälsää, mutta toivottavasti sulla on siellä kivaa! Ehkä parempi onni ensi vuonna :)
Voi harmi! :( No, ensi vuonna sitten! ;)