kellään kokemusta mol.fi?

kun lähettää mol.fi sivujen kautta perheelle s-postia,ottaako perhe yhteyttä vasta kun alhaalla lukeva haku aika on päättynyt,vai ottavatko ennempään yhteyttä?
3930
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

varmaan riippuu perheestä, mutta omassa tapauksessani perhe otti yhteyttä heti viestin saatuaan. Luulen, että tämä on normaali käytäntö.

Äänestä

Meidan perheella on talla hetkella mol.fi sivuilla ilmoitus ja mina ainakin vastailen kaikille sita mukaa kun vastauksia tulee.
Mielellani kuulisin sinustakin (perhe Staddon)

Kuulemisiin!

Äänestä

Riippuu varmaan perheestä. Itse laitoin juuri tällä viikolla ilmoituksen mol.fi-sivulle (perhe Saarinen) ja yritän kyllä vastata jotain kaikille mahdollisimman pian.

Toivottavasti saadaan paljon hakemuksia sitä kautta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mol.fi?? kirjoitti:

kun lähettää mol.fi sivujen kautta perheelle s-postia,ottaako perhe yhteyttä vasta kun alhaalla lukeva haku aika on päättynyt,vai ottavatko ennempään yhteyttä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu