ElämäKuntoon08

Hei

Missä ootte ?

Miten menee ?
11490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nyt on tullut takapakkia ja oon syönyt liikaa. Paino ei onneks ole juuri noussut, kun pidin edes yhden viikonlopun taukoa juomisesta ja olen lenkkeillyt.
Mutta syömisestä huono olo, ja vielä just ennen kesää! Tarkotus oli päästä 58 kiloon kesäksi, mutta nyt painoa on reilu 61 kg. :/ no hiljaa hyvä tulee, kai.

Äänestä
  • Ei mullakaa kummia. Paino ei tipu vaikka en ole syönyt erikoisen runsaasti. Paitsi perjantaina meni alkoholia ainakin :s Ärsyttää juhlatki lauantaina, saan haaveilla siitä 80 kilon alituksesta.

    Äänestä

  • Riirei kirjoitti:

    Ei mullakaa kummia. Paino ei tipu vaikka en ole syönyt erikoisen runsaasti. Paitsi perjantaina meni alkoholia ainakin :s Ärsyttää juhlatki lauantaina, saan haaveilla siitä 80 kilon alituksesta.

    En ole pariin viikkoon taalla kaynytkaan! Ihan ok menee, paino ei ole vahaan aikaan tippunut, mutta ei noussutkaan. Satutin nilkkani muutama viikko sitten, joten se on vahan rajottanut liikkumista, mika kieltamatta ketuttaa hieman. Nyt se on onneksi parempaan pain!

    Mutta, taistelu jatkuu!!

    Äänestä

Minulla menee hyvin, mites muilla ?

Äänestä
  • vklpna oli ylppärijuhlat ja ainakin alkoholia on tässä menny hitosti. Perjantaina otin kielikorun joten syöminen oli heikoilla :D Yritän taas ottaa niskasta kiinni mut pääsin ennen juhlia hyviin lukemiin, nyt en ole käynyt vaa'alla ollenkaan koko viikolla :)

    Äänestä

  • riirei kirjoitti:

    vklpna oli ylppärijuhlat ja ainakin alkoholia on tässä menny hitosti. Perjantaina otin kielikorun joten syöminen oli heikoilla :D Yritän taas ottaa niskasta kiinni mut pääsin ennen juhlia hyviin lukemiin, nyt en ole käynyt vaa'alla ollenkaan koko viikolla :)

    Hyvin on mennyt siinä mielessä, etten oo sortunut ahmimaan. Mutta liikaa oon syönyt kun ei paino tahdo tippua.
    Nyt menee paremmin: mä puolestaan otin huulikorun jonka takia syöminen on heikoilla. :D Ei vaikuta yhtä paljon kun kielikoru, mutta kovaa ei saa syötyä eikä tee edes mieli mitään.

    Äänestä

  • optimisti kirjoitti:

    Hyvin on mennyt siinä mielessä, etten oo sortunut ahmimaan. Mutta liikaa oon syönyt kun ei paino tahdo tippua.
    Nyt menee paremmin: mä puolestaan otin huulikorun jonka takia syöminen on heikoilla. :D Ei vaikuta yhtä paljon kun kielikoru, mutta kovaa ei saa syötyä eikä tee edes mieli mitään.

    Eilen vedin kauhean kasan roskaa nassuun, kun vanha kaveri tuli kylaan... kaljaa ja roskaruokaa meni havyton maara, mutta tanaan yritan ottaa vahan takasin ja syoda superkevyesti.

    Nilkka ei tahdo parantua, joten en paase lenkille. Onneksi naapurilla on kuntopyora, jota paasee lainaamaan :)

    Meidan ryhma on vahan hiljentynyt.. mistas moinen? Onko porukkaa tippunut kyydista?

    Hyvaa viikonloppua kaikille!!

    Äänestä

  • optimisti kirjoitti:

    Hyvin on mennyt siinä mielessä, etten oo sortunut ahmimaan. Mutta liikaa oon syönyt kun ei paino tahdo tippua.
    Nyt menee paremmin: mä puolestaan otin huulikorun jonka takia syöminen on heikoilla. :D Ei vaikuta yhtä paljon kun kielikoru, mutta kovaa ei saa syötyä eikä tee edes mieli mitään.

    Minullakin oli huulikoru viime talvena ja kyllä se vaikeutti syömistä ihan kiitettävästi :>

    Äänestä

Juu oon samaa mieltä että melko hiljaseksi tämä keskustelu täällä on mennyt...

Äänestä
  • Hiljasta on, toivottavasti ei keskustelu kokonaan kuole..
    Tää tyttö lähtee huomenna provinssiin viikonlopuksi, ei tule ainakaan syötyä liikaa! ;D Hyvää viikonloppua kaikille.

    Äänestä

Juu aika hiljasta keskustelu on.. Minulla menee hyvin, mutta nyt tuntuu että paino on jämähtänyt samaan lukemaan eikä suostu siitä laskemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julianne kirjoitti:

Hei

Missä ootte ?

Miten menee ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu