Kenellä on

kysellä kenen palstalaisen kanssa lähtisit autiollesaarella? Kuka on hauskin? Kuka on nätein?
Joku joka tarkistaa suosiotansa vai joku muu?
Mikä on motiivi kyselyille?
7362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja sen hahmottaminen. Mieltymysten kartoittaminen.

Sosiaalinen kytkeytyminen.

Sinun piti olla älykäs? Mikset käytä sitä päätä? Vastaus tuohon on nobrainer.

Äänestä

tarve tuntea itsensä halutuksi. Tai joku, joka on ihastunut johonkin palstalaiseen ja toivoo sen palstalaisen kirjoittavan hänen nimmarinsa. Tai sitten joku, jolla on tekemisen puutetta ja yrittää saada kuumaa keskustelua aikaseksi. Tai sitten joku, jolla on lähes olematon itsetunto. Listaa voi täydentää.

Äänestä

motiivisi kysyä on?

Äänestä

Nikkivarkaat.

Näteintä ei voi sanoa ku ei o kaikkia nähny, mutta tummat naiset on parhaita .. :D

Joku joka tarkistaa suosiotansa vai joku muu?

Sitäkin.


Mikä on motiivi kyselyille?

50/50 taitaa olla tuo em. asia.

Äänestä

voisin lähtee cookoksen ja hunajan kans autiolle saarelle. Ja kaikki on hauskoja, mitä juttuja täs nyt lueskelin, ni kyllä laitto hymyilyttämään. Ja jos näteistä puhutaan, ni kyl bebs ja viilis on niit nättei, sikälimikäli oikein muistan, vaikkakin kaikki naiset kauniita on.

Vai mitä se kysyitkään(?).

Äänestä

...ihan yksin. Ottaisin kalastusvehkeet mukaan. Vois pikkasen rentoutua, mietiskellä ja kalastella ihan kaikessa rauhassa.

Mä en ymmärrä miksi joku haluaisi ottaa autiolle saarelle naisen mukaan passattavaksi, kun kerrankin ois mahdollisuus olla ihan itsekseen ja tehdä ihan mitä itse haluaa :)

Äänestä

..mä olen miettinyt ihan samaa: Mikä se motiivi noille kyselyille oikein onkaan?

Galluppeja tekeviä on tietysti paljon, mutta luulen, että aika paljon joku yks ja sama nainen niitä tehtailee. Tulee ihan mielikuva, kuin henkilön koko elämä pyöris tän palstan ympärillä.

Väliin noi gallupit on hauskojakin, mut joskus vähän jo rassaakin noi kuka on nätein ja blaa blaa-kyselyt. ..Miten voikaan olla, että joku "arvonsa" mittauttaminen jotakuta niin kauhean paljon ja tossa määrin kiinnostaa?

Toinen tietyltä kantilta vähän kiinnostavakin on tyyppi, joka käyttää usein joitakin psykologian alan nimimerkkejä, kuten esim. "psykologi" etc.. (Vilahtelee palstalla silloin tällöin..). Hänellä ei näy olevan oikeaa psykologista näkemystä ollenkaan, mutta hän on koko ajan tekemässä profilointeja ja niinsanottuja "analyyseja" palstakirjoittajista. Hänestä taas tulee mielikuva, kuin hän olis katsonut vähän liikaa C.S.I:ta (tms.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarvetta kirjoitti:

kysellä kenen palstalaisen kanssa lähtisit autiollesaarella? Kuka on hauskin? Kuka on nätein?
Joku joka tarkistaa suosiotansa vai joku muu?
Mikä on motiivi kyselyille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu