Allekirjoita viisuboikotti

Etsi youtubelta Eurovision Song Contest - Boycott 2009

Siellä ohjeet. Tai voi mennä suoraan Facebook ryhmään Boycott Eurovision Song Contest.
9414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miksi pitää boikotoida Euroviisuja Moskovassa 2009?

Jos vaivaudut aloittamaan tänne moisen boikottiketjun, niin luulisi edes sinun kertovan syyt boikottiin.

Etsi YouTubelta? Ei sitten käynyt mielessä laittaa linkki tänne?

Ei tälläisen aloituksen jälkeen tulisi mieleenikään alkaa boikotoimaan yhtään mitään.... säälittävää!

Äänestä
  • Olisi aika raukkamaista jäädä pois.
    Kyllähän nsyy siihen ettei pärjätä on siinä ettei ole riittävän hyvää edustajaa.

    Tänä vuonna Suomen karsinta oli kaamean ala-arvoinen ja se joka kisoihin lähetettiin oli ainoa jonka sinne yleensä olisi kehdannut lähettää. Hyvinhän tuo meni suomenkielestä huolimatta.

    Ensi vuonna on syytä jättää marinat väliin ja vaatia että karsinnoissa tarjotaan kunnollisia ehdokkaita.

    Niin ja miksi vain 12 ehdokasta? Ruotsin karsinnoissa oli 32 ehdokasta. Suomessa ei 12 joukosta löytynyt kuin yksi riittävän tasokas esitys, joten olisi syytä nostaa ehdokkaiden määrää 24ään tai 32een. Olisi varaa valita.

    Lisäksi ei pelkkiä levy-yhtiöiden ehdokkaita. Annetaan levy-yhtiöiden tarjota artistejaan, mutta rinnalla pitäisi olla vaihtoehtoinen kanava, jonka kautta ihan kuka tahansa voi pyrkiä mukaan, esim. vaikka aloittelevat bändit.

    Eihän sitä ikään tiedä vaikka jokin uusi artisti tai bändi tulisi esiin huippubiisillä.

    Äänestä

Englannissa jo kansanedustajakin on herännyt vaatimaan boikottia. (mikä ehkä vähän tyhmää, ei boikotista käsin saa muutosta). Kuitenkin Englanti on yksi päärahoittajista. J a vedonlyöjät veikkaavat boikottia 1/33 suhteella.

Saas nähdä miten asiat kääntyvät vuoden aikana...

Äänestä
  • sillä ei voittaa ilman ziljoonan punnan markkinointai mitään. Pelkkää skeidaa A:sta Ö:hön

    Äänestä

  • Toki siinäkin on mukana aika monta itäeuroopan maata, mutta ainakin pahimmat itsensä äänestäjät: Turkki ja Venäjä eliminoitaisiin tällä säännöllä

    Äänestä

  • mukaan viisuihin kirjoitti:

    Toki siinäkin on mukana aika monta itäeuroopan maata, mutta ainakin pahimmat itsensä äänestäjät: Turkki ja Venäjä eliminoitaisiin tällä säännöllä

    EBU.n edustaja Stockselius saattaa saada aika paljon mailia lähiaikoina...

    Jos haluat sääntömuutosta, laita

    hänelle postia:

    [email protected]

    Äänestä

  • ebupäättääsäännöistä kirjoitti:

    EBU.n edustaja Stockselius saattaa saada aika paljon mailia lähiaikoina...

    Jos haluat sääntömuutosta, laita

    hänelle postia:

    [email protected]

    mitään aikaiseksi. Etovan näköinen tyyppi. Jotenkin tuntuu että kaikki artistit vihaavat häntä.

    Äänestä

Koko viisuhäviöön oli vain yksi syy, HEVIMUSIIKKI!!!

Äänestä

Joku voisi perustaa boycottiryhmän, jonka nimi olisi lyhyesti - ei heviä, eikä kännykkä-äänestystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VaihtoehtoDimannimmarille kirjoitti:

Etsi youtubelta Eurovision Song Contest - Boycott 2009

Siellä ohjeet. Tai voi mennä suoraan Facebook ryhmään Boycott Eurovision Song Contest.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu