eli, itsellä mieheni mukaan lukien ei enää suhdetta anoppiin, joten näiden lukeminen helpottaa...siis muitakin hulluja liikkeellä, noissa anopeissa siis.
miksi näitä luen
helpottaa muillakin ongelmia
4665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niinpä niin, onhan meitä hulluja anopeissa niin kuin myös miniöissä. Riippuu varmaan osapuolesta, kumpi se hullu onkaan.
Minulla on kyllä mainiot suhteet miniääni puolin ja toisin. Hän viihtyy seurassani ja minä hänen.
Samoin tuleva vävypoikani on minun seurassani täysin oma itsensä.
Hyvistä suhteista puhunee se, että sekä pojan että tyttären perhe haluaa viettää juhannuksen kanssamme.
haluaa ehkä viettää juhannuksen sun kans...mut älä oo nii varma et niitten perheet haluu sitä tehä....
Minä tulen hyvin toimeen anopin ja appiukon sekä mieheni sisusrusten kanssa. Ja me menemme juhannukseksi anoppilaan, minun toiveestani! Anoppila on kuin toinen koti jonne todella tuntee olevansa tervetullut. Ja minusta on mukava seurata miten hyvin he tulevat toimeen mieheni veljen lasten kanssa. Oikein unelma-mummola tiedossa myös meidän tuleville lapsille. (Samoin viihdymme myös minun vanhempieni luona)
Mutta niin kuin yleensäkin tälläkin palstalla pääsääntöisesti hyörii ne joilla on ongelmia. Me joilla on normaalit suhteet anoppeihin tulemme entistä onnellisimmiksi omasta tilanteesta kun eksymme tänne palstalle lukemaan huonoja kokemuksia.
Minä luen näitä palstoja hyödyntääkseni materiaalia omassa kirjoittamisessani.
Täältä löytää käyttökelpoisia tarinoita. Kiitos avusta.