Näyttäs tulevan komia viikonloppu. Meinaatteko panna? Mä meinaan, ja sitte heti koko viikonlopun, sisällä ja ulkona. Huh. En malta odottaa.
Ja terveiset kaikille kolmostieltä tien päältä.
Mikäs tilanne?
8
598
Vastaukset
- totuuden puhuja
mennä vaan kaikkien puolesta, muista laittaa kerta meillekkin, jotka ei ehkä saa.. :D
No.. mul tulee ainaski h*vetin hauska vkloppu.
Se o moro. - scale
meinaan toki panna. Tosin C on vaihteeksi taas töissä viikonlopun, mutta kyllä sitä aina sen verran ennättää (ei se montaa minuuttia kestä), jos ei muuta, niin panna kaljat kylmään.
Tänään ainakin pannaan grilliin valkee.
No soon moro. - meinaan...
panna, ellei akka pane vastaan. Tai siis...
- vänkyrä-nainen
panna. Auringossa vois oleskella ja ottaa ihan rennosti. Vois se paneminenki tietty vaihtelun vuoks olla ihan kivaa, mut jätetään se teille, joilla on siihen enemmän aihetta. :) :) Hauskaa viikonloppua vaan!
panna tuulemaan ja aktivoida tuulikoneet.
- cookos
panin just kahvia tippumaan ja aattelin kohta juoda viikonlopun kunniaksi. Ja sitten vielä valmistujaiskahville tänään..
Ja sit meinasin panna tuulemaan.... taidan panna jalkaa toisen eteen ulkoillessa (toivottavasti en ihan heti törmää kevään villitsemiin puskapareihin..) ja sitten panna jalalla koreasti, vaikka sitten moonwalkia.. Täytyy taas tanssia huolet hetkeksi pois..
Mieluusti panisin asiat taas tärkeysjärjestykseen jos olisin lähisuhteessa poikaystäväni kanssa......kaikenlaisia putkia maahan, ehkä panen vähän kupariakin. Nyt taida panna kahvit tippumaan ja oluet jäähtymään. Aivan yhtä panemistahan tämä elämä tuppaa olemaan.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1221320
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä511259Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1221183- 1381013
- 100879
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten325814Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82714Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54636Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist49619Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64602
