Uusi valmiina


Entisestä suhteesta on helpompi lähteä, kun on uusi valmiiksi katsottuna!!! Kokemus opetti.
101916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin helv... itsekästä sanon minä!

Äänestä
  • se ei satuta mitä ei tiedä.

    Äänestä

  • ............. kirjoitti:

    se ei satuta mitä ei tiedä.

    typerän itsekästä. Voisi joskus miettiä asioita toisenkin kannalta. No, ehkä se elämä vielä opettaa hiljaa kävelemään...

    Äänestä

  • Mikä idiootti olet ? Tuomitsit aloittajan tosta vaan.

    Ensinnäkään se ei kertonut oliko uusi katsottuna hänellä vai puolisolla.

    Toiseksi. Et tiedä kumpi petti ensin.

    Ite hairahduin joskus avioliiton matkalla pikkujouluissa tiety jne. kerran. Mies sai tietää (kuinka amatööri edes osaisi salailla sellaista....) ja siitä alkoi avioeron tie. Ei ääneen puhuttu mutta mykkäkoulu riitti ja erillään nukkuminen.

    Muutama vuosi oltiin sillä tavalla. En tiedä miksi ei erottu ja miksi jatkettiin mutta elämä oli muuten ihan samaa ku ennen. Sitten yks päivä mies ilmoitti että muuttaa pois ja hakee eroa. Niin mies muutti toisen luo suoraan.

    Ja kas kumma, ei se edes minua vituttanut. Se oli suuri helpotus kun jälkeenpäin mietin. Ei me riidelty silloin, eikä riidellä vieläkään, ja hyvissä väleissä ollaan.

    Joten turhaan te ulkopuoliset ketään tuomitsette missään. Jos ei asia kaivele edes niitä ketä se koskee, minkä vitun takia se kaivelisi sinua ?

    Äänestä

Köykäiset on eväät jos niin oli!

Kauanko ajattelit tässä uudessa "suhteessa" olla?

Menettekö oikein naimisiinkin?

Onnea vaan teille, mitä muutakaan sitä toisille haluaisi?

Äänestä

Näinhän se "hiljaisesti" monesti on.

Äänestä

Juu ja pitkä kuuma kesä.

Äänestä

Oletko olevinasi kovakin ja varmaan saat ihailevia katseita ympäristöstä. Raukkahan sinä olet ja muuksi et muutu.

Äänestä
  • on raukkamaisin teko, minkä kuvitella voi. Pettäjän olis syytä miettiä, miten tuntis jos sama tapahtuis itelle. Osoittaa vain kuinka vähän siitä puolisosta oikeasti välittää ja kuinka henkisesti vajaa voi olla aiheuttamalla toiselle tuskaa. Tässä vois tietysti perätä, missä se ihmisyys tämän tyyppisellä luuraa. Tietysti pettäjän paras tapa osoittaa muille, ettei häneen kannata luottaa. Saattaa luottamus mennä hieman laajemmaltakin sektorilta. Ajattelemattomuus kouraisee syvemmältä kuin kuvittelikaan.

    Äänestä

Niinpä, näinkin sen voi nähdä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppottaa kirjoitti:


Entisestä suhteesta on helpompi lähteä, kun on uusi valmiiksi katsottuna!!! Kokemus opetti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu