onko kenelläkään kokemusta...

nivean My Silhouette!-tuotteesta tai garnierin bodytonic-tuotteesta? kummasta on oikeasti jotin apua?
2465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lompakkosi tollaisilla tököteillä korkeintaan laihdutat. Unohda vippaskonstit ja voiteet ja ihmetuotteet. IHMEITÄ EI OLE. Laihduttaminen on aina kovan työn tulos. Jos ihosi on löysä, se johtuu geeneistäsi (tai iästäsi, mutta tuskin siitä kuitenkaan jos olet nuori). Mitkään voiteet ei tee ihosta kiinteämpää tai tiukempaa vaikka niin luvataankin, ihotyyppi joko on kiinteä tai joustavampi. Naisilla iho on normaalisti joustavampi ja ohuempi, venyvämpi...ja miehillä taas paksumpi ja ei niin venyvä.

Mut ihon alla olevan löllön saat pois oikealla ruokavaliolla ja sopivalla määrällä liikuntaa.

Äänestä

Mutta ei mitään muuta näkyvää hyötyä kuin vähän pehmeämpi iho, sen olisi saanut yhtä hyvin halvemmalla perusvoiteella.
Olen tuhlannut moisiin ainakin parin etelänmatkan verran, joten puhun todella kokemuksesta.
Törkeää rahastusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttönen12 kirjoitti:

nivean My Silhouette!-tuotteesta tai garnierin bodytonic-tuotteesta? kummasta on oikeasti jotin apua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu