Mokkula

Voisko joku kertoa kokemuksia mokkula nettiyhteyksistä? Kuinka pelittää täällä Roissa...
111935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

tarttemaa ku hankin kiinteän yhteyden.

Äänestä
  • minulla ei kovin hyvin.välillä ei löydä 3g verkkoa ja pätkii todella paljon. vaatii hermoja,on hidas

    Äänestä

  • mokkuu kirjoitti:

    minulla ei kovin hyvin.välillä ei löydä 3g verkkoa ja pätkii todella paljon. vaatii hermoja,on hidas

    Syväsenvaarassa hyvä yhteys!

    Äänestä

Kokemuksia sekä elisan että soneran mokkulasta Rovaniemen kaupungin alueella. Vertailun toimivuudesta vei kirkkaasti Elisa! Soneran pätkii ja on hidas. Ja sunnuntaisin ei juurikaan mahiksia nettiin...johtuneeko siitä puhelutarjouksesta... en tiä..?

Toki senkin voi sanoa, ettei kiinteä liittymää ja 3G-verkon kautta toimivaa liittymää voi verrata keskenään, ei sitten millään!

Äänestä

itellä elisan mokkula ja hitain liittymätyyppi. Keskustan alueella toimii hyvin, eikä hitautta edes huomaa. Joskus tosin pätkii, mutta toimii heti kun yhdistää uudelleen verkkoon...

Äänestä

Mulla on korkalovaarassa soneran mokkula 1 megan yhteydellä ja olen todella pettyny. toimii millon haluaa ja miten haluaa. jos en ois tehny 1v sopimusta veisin samantien takas ja ottasin kiinteän. esim. nettivideoita ja -telkkaria on ihan turha yrittää kattoa. todellakin vaatii kärsivällisyyttä.

Äänestä

täällä ylikylässäkin. ja ennen kaikea tuolla tien päällä jopa kittilässäkin toimii hommaa ihmeessä sellainen mokkula.HYVIN SIIS PELAA!!!!!!!!

Äänestä

En ikinä kuuna päivänä ottaisi jos käyttäsin nettiä vähänkin enemmän kuin laskujen maksuun ym. pieneen. Asustelen tuossa jätkänkynttilän laidalla.
Hidas... Ei voi verratakaan esim. taloyhtiön nettiin.
Vaatii hermoja todella paljon kyseinen mökkylä ja ihan koko ajan laittaa yhteyden poikki.

Äänestä
  • http://www.siptune.com/
    Aika reilu jätkä myymässä antenneita.
    Itse en joutunut pettymään ja pelkällä sisäantentilla olen 3g:ssä ja megainen.

    Äänestä

  • täältä... kirjoitti:

    http://www.siptune.com/
    Aika reilu jätkä myymässä antenneita.
    Itse en joutunut pettymään ja pelkällä sisäantentilla olen 3g:ssä ja megainen.

    ***

    Äänestä

Dna kotimokkula toiminut maaliskuusta lähtien ihan hyvin en huomaa eroa soneraan 1 meg yhteys , ennen 1meg adsl sonera

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokemuksia - kirjoitti:

Voisko joku kertoa kokemuksia mokkula nettiyhteyksistä? Kuinka pelittää täällä Roissa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu