Taustaa:
Olin uskoton, ja tunnustin tämän yhden fyysisen hairahdukseni vaimolleni.
Seksiloppui heti kun "tunnustin". Tällähetkellä meillä menee suhteellisen hyvin - asioista on keskusteltu. Olo on läheinen mutta ei fyysisesti.
Jos sulla on kokemuksia vastaavasta niin miten kauan kesti ennekuin jonkinäköinen normaali seksielämä taas alkoi?
Miten etenitte takaisin seksiin?
M37
Olin uskoton, ja tunnustin tämän yhden fyysisen hairahdukseni vaimolleni.
Seksiloppui heti kun "tunnustin". Tällähetkellä meillä menee suhteellisen hyvin - asioista on keskusteltu. Olo on läheinen mutta ei fyysisesti.
Jos sulla on kokemuksia vastaavasta niin miten kauan kesti ennekuin jonkinäköinen normaali seksielämä taas alkoi?
Miten etenitte takaisin seksiin?
M37
Vastaukset 6
Vanhimmat
seksin ,vaimo vai sinä , paluuta entiseen ei ole ,joten menkää avioliitto neuvolaan , siellä tulee jokin selvyys ,joko eroatte tai osaatte palata yhteen uudelleen.
lopetti seksin
Oltiin parisuhdeterapiassa joka avasi uuden polun...mutta tällä polulla ei fyysinen läheisyys ole vielä tullut vastaan...
Ei se seksi niin oleellista ole vaan molemminpuolinen läheisyyden kaipuu, nyt ainoastaan minä haluan läheisyttä
M37
Uskottomuus jutut menevät juuri näin, mies pettää koska ei saa tarpeeksi seksiä kotona, käry käy, mies ei saa enää mistään! eli ei uskalla tavata enää kakkosta vaikka haluaisi ja eukko kotona lyö jalkansa ristiin vielä enemmän ku ennen, sen jälkeen kun petos tulee ilmi! Joten,eipä voi muuta taas kerran sanoa kuin että SITÄ SAA MITÄ TILAA!! Ja liitto ei enää koskaan palaudu ennalleen koska jotain on mennyt rikki ja pahasti. Anteeksi voi antaa mutta EI KOSKAAN UNOHTAA!
olen muita optimistisempi. Kyse on siitä paljonko sinä laitat panosta liittoosi nyt. Muista että se olit sinä joka rikkoi vaimon luottamuksen ja se olet sinä joka on sen takaisin rakentamisesta vastuussa. Tämä ei tietenkään tarkoita sitä että vaimo voi nyt mielen määrin pompottaa miestään koska lopputulos on juuri tuo että päätyy takaisin pettämään. Eli vaimon maailma tässä on romahtanut ja se on kasattava takaisin mutta vaatii aivan hirveesti työtä. Ja loppujen lopuksi ei ole edes varmaa onnistuuko. Eli suosittelen nyt panostamaan asioihin josta tiedät vaimosi pitävän. Hemmottele häntä ja pidä huoli hänestä. Sitten kun/jos hän alkaa lämmetä asialle niin panosta vielä enemmän. Se on loppuelämän projekti.
Pahinta minusta petetystä on se, etten enää arvosta, enkä kunnioita miestäni. En luota, enkä näin ollen kauheesti haluakaan. Ennen riitti katse tai kosketus ja olin valmis... kaipaan niin sitä aikaa, kun luulin, että kaikki on hyvin!
Nyt aina vaan ajatus siitä, että mieheni tuli toisen naisen luota suoraan syliini, miksi palasi kotiin, jos kerran halusi olla toisen kanssa? Miksi nyt haluaa yrittää?
Viisaita sanoja, jotka luovat toivoa :-)