isot rinnat!

Ihan mielipiteitänne kaipaan, millaisia vaatteita minun asemassa käyttäisitte, olen 175 cm pitkä ja hoikkarakenteinen (63 kg) mutta rintani ovat E80!! Siis ISOT. Olen aika naisellisen näköinen mutta kun ei meinaa vaatteet mennä rintojen kohdalta kiinni, siis vaikka on rintoja, ei ole esim mahaa tai valtaisaa ahteria. Jalatkin on melkoiset "tikut". Eli vain venyviä vaatteita tästä lähtien ja takeista yms napit auki vai? Niin ja jos jollain meni nyt kuuluisa palkokasvi nenään niin siirtykäähän lukemaan seuraavaa viestiä.
425412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

väärä palsta. Kokeile tuolta "kaneus & muoti" osiosta. Osaavat varmaan naiset paremmin neuvoa, tai sitten mene johonkin vartaloanalyysiin(?) tms. selvittämään ihan ammattilaisen mielipide.

Äänestä

käytät sopivia vaatteita. Ostat sellaisia, jotka aluperinkin sopivat kiinni rintojen kohdalta. Pidät sitä seikkaa oleellisena vaatteita hankkiessasi.

Ei se sen vaikeampaa ole.

Äänestä
  • ..ongelmana on se, että ne vaatteet jotka sopivat rinnoista, ovatkin sitten esim vyötärön kohdalta kuin "teltta"! Sinulla ei varmaankaan ole tätä ongelmaa?

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    ..ongelmana on se, että ne vaatteet jotka sopivat rinnoista, ovatkin sitten esim vyötärön kohdalta kuin "teltta"! Sinulla ei varmaankaan ole tätä ongelmaa?

    varmaankaan? Mistä sinä tiedät mitkä asiat minulle on ongelmallisia? Varmaankin sinä olet väärässä, minä oikeassa ainakin itseni suhteen.

    Kuka tekee ongelman mistäkin. Minä olen ratkaissut rinnukset vs. muu vartalo- asiat siten, että lähtökohtaisesti rinnat on ne mitkä määräävät muun pukeutumisen. Ehkä pukeutumistyylikin vaikuttaa asiaan; minun ei tarvitse suosia kauluspaitoja, ja voin teettää kankaiset vaatteet ompelijattarella, jos omat taidot ei riitä.

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    ..ongelmana on se, että ne vaatteet jotka sopivat rinnoista, ovatkin sitten esim vyötärön kohdalta kuin "teltta"! Sinulla ei varmaankaan ole tätä ongelmaa?

    Rupeatko vittuilemaan ihmiselle joka yrittää auttaa sinua?!

    "..ongelmana on se, että ne vaatteet jotka sopivat rinnoista, ovatkin sitten esim vyötärön kohdalta kuin "teltta"! Sinulla ei varmaankaan ole tätä ongelmaa?"

    Äänestä

jep, mulla kanssa ongelma löytää sopivan kokoisia paitoja. Pituutta löytyy 173cm, kohtuu hoikkakin olen 60kg ja ne rinnat, 70E!! Huh.
Vyötärä todella kapea, joten jos pusero on rinnoista sopiva, niin sit vatsan kohdalta järkyttävä teltta.

Onneks on kesä, joten pystyy pukeutumaan tiukkoihin toppeihin, jotka istuvat täydellisesti.

Äänestä
  • ja pienirintainen, ei selkäkipuja, ei roiku, ei tarvitse käyttää liivejä, urheilla voi ilman tukiliivejä ja vaatteet kuin vaatteet sopivat. Ihanaa, ei ongelmia omasta kropasta.

    Äänestä

  • kiinteä kirjoitti:

    ja pienirintainen, ei selkäkipuja, ei roiku, ei tarvitse käyttää liivejä, urheilla voi ilman tukiliivejä ja vaatteet kuin vaatteet sopivat. Ihanaa, ei ongelmia omasta kropasta.

    omaa sukua lukuunottamatta kaikki luulevat pojaksi, joten saa olla ihan rauhassa niin lenkkipolulla kuin baarissakin. Ei muodon muotoa = ei ongelmia muodoista! ;)

    Äänestä

  • kiinteä kirjoitti:

    ja pienirintainen, ei selkäkipuja, ei roiku, ei tarvitse käyttää liivejä, urheilla voi ilman tukiliivejä ja vaatteet kuin vaatteet sopivat. Ihanaa, ei ongelmia omasta kropasta.

    minäkin haluaisin paitapuseron, jakkutakin ja rintsikat joita ei tarvitse ostaa erikoisliikkeestä. Lisäksi haluaisin seksikkään kesämekon mutta kun ne ovat kaikki tehty pienirintaisille

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    minäkin haluaisin paitapuseron, jakkutakin ja rintsikat joita ei tarvitse ostaa erikoisliikkeestä. Lisäksi haluaisin seksikkään kesämekon mutta kun ne ovat kaikki tehty pienirintaisille

    Jos omat rintasi on isot ei silti tarvitse haukkua muun kokoisia pieniksi. Seksikkäitä kesämekkoja on kyllä ihan minullekkin 70C, enkä sanoisi olevani mitenkään pienirintainen...ihan normaali / iso.
    Jos olet ylpeä noista jättiläisistä niin onnittelut, älä silti väitä muiden rintoja pieniksi vaikka siltä saattaisikin tuntua.

    Äänestä

  • ....... kirjoitti:

    Jos omat rintasi on isot ei silti tarvitse haukkua muun kokoisia pieniksi. Seksikkäitä kesämekkoja on kyllä ihan minullekkin 70C, enkä sanoisi olevani mitenkään pienirintainen...ihan normaali / iso.
    Jos olet ylpeä noista jättiläisistä niin onnittelut, älä silti väitä muiden rintoja pieniksi vaikka siltä saattaisikin tuntua.

    mun mielestä pienirintaiseksi sanominen ei edes ole haukkumista. Nehän on paljon kauniimmat kuin mummutissit!

    Äänestä

  • vielä... kirjoitti:

    omaa sukua lukuunottamatta kaikki luulevat pojaksi, joten saa olla ihan rauhassa niin lenkkipolulla kuin baarissakin. Ei muodon muotoa = ei ongelmia muodoista! ;)

    Itseäni kiinnostavat vain laihat, pienitissiset naiset! Peppu mielelään sellainen pieni, tiukka ja vähän poikamainen.

    Huomaathan, että kaikki niche-pelaajat löytävät kyllä omansa. Kaikille on kysyntää! Olipa sitten pullukka tai poikamaisen laiha nainen.

    Äänestä

Osta itsellesi vaatteita jotka menevät rintojen kohdalta kiinni, jonka jälkeen voit esimerkiksi paitaa kaventaa sivusaumoista niin että se on vyötäröltä sopiva.


Toinen vaihtoehto on tietysti mennä muodokkaiden naisten liikkeeseen> Lorellaan.

Kolmas vaihtoehto, teetättää mittojen mukaiset vaatteet ompelijalla. Vaatteista saadaan tällöin istuvat ja mikä parasta: juuri sellaisia vaatteita kuin Sinä haluat. ;)

Kuten mainitsitkin, suosi vaatteita jotka on valmistettu trikoosta.. yms. neuloksesta (venyvästä matskusta).

Äänestä

Olen sinua muutaman sentin pitempi, muutaman kilon painavampi ja E85. Rupesin parikymppisenä opettelemaan ompelutaitoja, kun havaitsin, että edes isolla rahalla ei saisi kaupoista sopivaa, ja ompelimossa juoksemiseen menisi vähintäänkin hirmuisesti aikaa.

Fiksuinta on opetella ompelemaan edes sen verran, että ostovaatteiden korjaaminen onnistuu. Kovin monia ostovaatteitakaan ei kuitenkaan pysty korjaamaan siten, että niiden muoto säilyisi ja/tai säilyisi tyylikkäänä. Hihojen ja lahkeiden pidentäminenkin on sattumasta kiinni: yleensä joko vanhan käänteen raja näkyy tai kangas ei vain riitä. Ompeleminen ei ole vaikeaa, tarvitaan vain kunnon motivaatio.

Toinen mahdollisuus on ostaa rintamukselle sopivia vaatteita, kysyä ehkä myyjältä, onnistuvatko sisäänotot juuri noihin vaatteisiin (kunnon vaateliikkeiden myyjät osaavat vastata tuohon) ja kiikuttaa vaate sitten ompelimoon.

Erikoisliikkeistä löytyy joskus meidänkin muodoillemme sopivia vaatteita, mutta pääasiassa tarjonta rajoittuu neuloksiin, sukkiin ja alusvaatteisiin (muttei aina). Rahaa saa kyllä erikoisliikkeissä menemään vaikka kuinka.

En antaisi pois senttiäkään mistään vartaloni pituusesta tai ympäryksestä. Minulle on pääasia se, että kroppa näyttää hienolta mieluummin kuin ne vaatteet sen päällä. :)

Äänestä
  • oon tähän asti paitapuseroita tms ostaessani valinnut sellaisen ison koon (esim 42 tms, jossa on mahdollisuus kiristää "vyö" selän taakse. Näin saan vyötäröni esille rintojen alta, tosin selkään jää tällöin melkoinen "pussi". Monet mekotkin ovat samanlaisia tällä hetkellä, istuvaa paitapuseroa en vaan ole löytänyt ja tuskin löydän. Venyviä mekkoja on liikkeellä joitakin, mutta monet niistä on muotoiltu niin, että ne sopivat vain pienirintaisille.

    Äänestä

Niin,jos jalat on "tikut" eikä ole peppua niin ei vartaosi kovin naisellinen ole.
On tosi väärin luulla että naiseutta olisi "vain isot tissit". Naisellinen vartalo kattaa hyvät rinnat, ampiaisvyötärön ja pyöreän pepun sekä kivan muodokkaat reidet. En tiedä mitä tarkoitit kaikella sillä että puuttu valtaisa ahteri jne. mutta ei kannata verrata ääripäihin sen ymmärtää helposti väärin.

Tämä viestisi kyllä kuulostaa kokonaisuudessaan huomion keruulta. Vingutko jotain "käytä mahd. kireitä vaatteita että nähdään sun herkku tissit" -kommentteja? Siltä se vaikuttaa koska kirjoitit tänne ja vielä tuo loppu kommenttisi.

Äänestä
  • kukaan ei ole täydellinen, vai onkos...? Sille, mihin rasva kertyy ja mihin ei kerry, ei valitettavasti aina voi mitään.. Perseviä ja reiteviä naisia on maailma väärällään, ehkäpä yksi erilainenkin mahtuu joukkoon?

    Niin ja onko olemassa yhtä ainoaa motiivia millä perusteella tälle palstalle kirjoitetaan?

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    kukaan ei ole täydellinen, vai onkos...? Sille, mihin rasva kertyy ja mihin ei kerry, ei valitettavasti aina voi mitään.. Perseviä ja reiteviä naisia on maailma väärällään, ehkäpä yksi erilainenkin mahtuu joukkoon?

    Niin ja onko olemassa yhtä ainoaa motiivia millä perusteella tälle palstalle kirjoitetaan?

    kannata etsiä, vai. Näet itsekkin mitä tästä tulee. Oletko saanut yhtään hyvää vinkkiä. Saisit paremmin tyyli palstalla.

    Älä sitten väitä omaavasi naisellista vartaloa jos sellaista ei sinulla ole.

    Äänestä

Tietyt kankaat on sellaisia että ne venyy just sen muotoiskesi mitä ne venyttää. Eli kun laitat vaikka sellaisesta kankaasta tehdyn topin päälle niin se muotoutuu vatsasta vatsan muotoiseksi ja rinnoista rintojen muotoiseksi. Tietty voit myos teettää vaatteita, se ei ole niin kallista kuin luulisi.
Ja nythän on juuri muodissa sellaisia vaatteita jotka ovat kireitä rinnoista ja lösiä vatsanseudulta? Tosin noinkin isojen tissien kanssa saattavat alkaa näyttää päälläsi äitiysvaatteilta.
Katsele vaikka miten iso rintaiset julkkikset pukeutuvat. Kyllähän Lolo Ferrarillaki oli (silloin tällöin) vaatteet päällä XD

Äänestä
  • mulla on selkeesti tiimalasi vartalo.

    Äänestä

  • taulukon mukaan kirjoitti:

    mulla on selkeesti tiimalasi vartalo.

    Jos olet se aloittaja ja olet sitä mieltä että sinulla on tiimalasivartalo niin ei vaikuta siltä: kun sanoit että jalkasi on enemmänkin tikut ja pyllyäkään ei löydy niin paljon kuin tissejä. Ei ole tiimalasi vartalon merkkejä. Tiimalasissa kaikki osat on "tasapainossa" joten älä johda meitä harhaan, muuten emme voi auttaa.

    Ja jos et ollut aloittaja niin ei mitään. =)

    Äänestä

  • Noiden vartalotyyppien perusteella uskoisin olevani kuitenkin "kärkikolmio" minulla on nimittäin leveät hartiat. Tosin vyötärökin löytyy joten se on poikkeus tuon vartalotyypin kategoriassa. Kapenen kuitenkin selkeästi alaspäin=)

    Äänestä

  • oletko se aloittaja? kirjoitti:

    Jos olet se aloittaja ja olet sitä mieltä että sinulla on tiimalasivartalo niin ei vaikuta siltä: kun sanoit että jalkasi on enemmänkin tikut ja pyllyäkään ei löydy niin paljon kuin tissejä. Ei ole tiimalasi vartalon merkkejä. Tiimalasissa kaikki osat on "tasapainossa" joten älä johda meitä harhaan, muuten emme voi auttaa.

    Ja jos et ollut aloittaja niin ei mitään. =)

    ...en ollut aloittaja. Olen vaan kiukustunut vaatekaupoissa käytyäni kun sopivia ei tunnu löytyvän. Tiimalasia en kropaltani muistuta pätkääkään, vaan enemmänkin ylösalaisin käännettyä kolmiota

    Äänestä

niin sulla on isommat rinnat kun Pamela Andersonilla!
Vastaus siis yksinkertainen:
rupea porno tähdeksi, saatpahan rahaa sen verta että on varaa palkata stylisti ettei tartte tänne tulla valittaa. En sitte ymmärrä naisia.

Äänestä

Noin isot lollot ei enää näytä hyvältä. Frendin muija pienennytti omansa. Näyttää paljon paremmalta nyt ja vaatteet sopii hyvin. Laita harkintaan.

Äänestä
  • olen harkinnut! Mutta tällä kertaa olet väärässä pojuseni, nää tissit näyttävät hyvältä! Siksi en lähde kalliisiin (ja ehkä kivuliaisiin) operaatioihin, koska näyttäisivätkö ne sitten enää hyvältä? Olisivatko arvet hyvännäköiset sitten, mitä jos rinnoistani katoaisi vielä lisäksi tunto tai jotain? Ongelmani on nimittäin se että MUOTIVAATTEET eivät istu!!

    Mitenkäs oman naisesi tissit, vai onko sinulla sellaista?

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    olen harkinnut! Mutta tällä kertaa olet väärässä pojuseni, nää tissit näyttävät hyvältä! Siksi en lähde kalliisiin (ja ehkä kivuliaisiin) operaatioihin, koska näyttäisivätkö ne sitten enää hyvältä? Olisivatko arvet hyvännäköiset sitten, mitä jos rinnoistani katoaisi vielä lisäksi tunto tai jotain? Ongelmani on nimittäin se että MUOTIVAATTEET eivät istu!!

    Mitenkäs oman naisesi tissit, vai onko sinulla sellaista?

    Jos joku antaa vinkkiä ei kannata ruveta vittuilemaan, luulen että rintasikin ovat feikit. Haluat vain kehuja. Oikeasti. Miten noin isot voivat näyttää hyvältä? Sinulla pitäisi kaiken järjen mukaa olla silikonit jos ne näyttävät hyvältä tai sitten käsityksesi hyvästä on aika erikoinen.
    Rinnat ovat suureksi osaksi rasvaa, jos treenaisit ja sanoisit että rintasi ovat kiinteät sen takia, sinulla pitäisi olla vähemmän sitä rasvaa jolloin eivät olisi noin isot. Ja muutenkin, eikö selkä ole vähän kipeä? Rintasi ovat näes isommat kuin Pamelalla joka valittaa juorulehdissä selkäkivuistaan ja kertoo ostamistaan satojen dollarien rintsikoista. Jos sinulla on varaa sellaisiin niin kai sitten voit vaikka teetättää vaatteita? Tämän kesän muotivaatteet muuten ovat sellaisia löysiä...joten ei pitäisi olla ongelmaa.

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    olen harkinnut! Mutta tällä kertaa olet väärässä pojuseni, nää tissit näyttävät hyvältä! Siksi en lähde kalliisiin (ja ehkä kivuliaisiin) operaatioihin, koska näyttäisivätkö ne sitten enää hyvältä? Olisivatko arvet hyvännäköiset sitten, mitä jos rinnoistani katoaisi vielä lisäksi tunto tai jotain? Ongelmani on nimittäin se että MUOTIVAATTEET eivät istu!!

    Mitenkäs oman naisesi tissit, vai onko sinulla sellaista?

    rinnat hyvältä?
    Tuollaiset rinnat tekevät naisesta vanhemman ja lihavemman näköisen. En silti kehota sua menemään minkäänlaisiin leikkauksiin.

    Osta ainakin sellaisia joustavaa kangasta olevia, tiukempia paitoja jotta tulee selväksi että rasvaa sulla on vain rinnoissa.
    Ja jos muotivaatteita haluat pitää, niin sun täytyy varmaan opetella ompelemaan.

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    olen harkinnut! Mutta tällä kertaa olet väärässä pojuseni, nää tissit näyttävät hyvältä! Siksi en lähde kalliisiin (ja ehkä kivuliaisiin) operaatioihin, koska näyttäisivätkö ne sitten enää hyvältä? Olisivatko arvet hyvännäköiset sitten, mitä jos rinnoistani katoaisi vielä lisäksi tunto tai jotain? Ongelmani on nimittäin se että MUOTIVAATTEET eivät istu!!

    Mitenkäs oman naisesi tissit, vai onko sinulla sellaista?

    En tiennyt, että sulla on isojen lollojen lisäksi huono itsetunto. Kysyit vinkkejä ja siksi vastasin. Moni isololloinen pienennyttää, jotta vaatteet sopii ja näyttää nuoremmalta ja haluttavammalta (tätitissit vanhentaa).

    "Mutta tällä kertaa olet väärässä pojuseni, nää tissit näyttävät hyvältä!"

    Olen mies enkä poika enää ja noin isot lollot ei näytä hyvältä. Yritä elää sen kanssa. Vaikka omaa silmääsi miellyttääkin niin monen miehen silmää ei.

    "Mitenkäs oman naisesi tissit, vai onko sinulla sellaista?"

    Mitäs vittua mun naisen tissit tähän kuuluu? :D Taisit vetää herneen syvälle nenuun.. Naiseni rinnat on täydelliset ja muotivaatteet istuu hyvin kaunottareni ylle. :)

    Äänestä

  • Mies 29 kirjoitti:

    En tiennyt, että sulla on isojen lollojen lisäksi huono itsetunto. Kysyit vinkkejä ja siksi vastasin. Moni isololloinen pienennyttää, jotta vaatteet sopii ja näyttää nuoremmalta ja haluttavammalta (tätitissit vanhentaa).

    "Mutta tällä kertaa olet väärässä pojuseni, nää tissit näyttävät hyvältä!"

    Olen mies enkä poika enää ja noin isot lollot ei näytä hyvältä. Yritä elää sen kanssa. Vaikka omaa silmääsi miellyttääkin niin monen miehen silmää ei.

    "Mitenkäs oman naisesi tissit, vai onko sinulla sellaista?"

    Mitäs vittua mun naisen tissit tähän kuuluu? :D Taisit vetää herneen syvälle nenuun.. Naiseni rinnat on täydelliset ja muotivaatteet istuu hyvin kaunottareni ylle. :)

    Niin kuulepas sinä isänmaamme toivo(taidat olla ylpeä itsestäsi), miksi halusit vastata alun perin esittämääni kysymykseen? En kysellyt näyttävätkö tissini (sinun mielestäsi) hyvältä vaan kyselin lähinnä pukeutumisohjeita!

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    Niin kuulepas sinä isänmaamme toivo(taidat olla ylpeä itsestäsi), miksi halusit vastata alun perin esittämääni kysymykseen? En kysellyt näyttävätkö tissini (sinun mielestäsi) hyvältä vaan kyselin lähinnä pukeutumisohjeita!

    miten muotivaatteet saa istumaan. Frendin muija pienensi ja on nyt tosi tyytyväinen ja näyttää hyvältä. Se oli se tärkein pointtini. Ajattelin jos et ollu ymmärtänyt harkita sellaista. En arvannut että se oli sinulle noin herkkä paikka. Ehkä tämä ei ole sitten paras palsta kysyä pukeutumisohjeita?

    Äänestä

  • Mies 29 kirjoitti:

    En tiennyt, että sulla on isojen lollojen lisäksi huono itsetunto. Kysyit vinkkejä ja siksi vastasin. Moni isololloinen pienennyttää, jotta vaatteet sopii ja näyttää nuoremmalta ja haluttavammalta (tätitissit vanhentaa).

    "Mutta tällä kertaa olet väärässä pojuseni, nää tissit näyttävät hyvältä!"

    Olen mies enkä poika enää ja noin isot lollot ei näytä hyvältä. Yritä elää sen kanssa. Vaikka omaa silmääsi miellyttääkin niin monen miehen silmää ei.

    "Mitenkäs oman naisesi tissit, vai onko sinulla sellaista?"

    Mitäs vittua mun naisen tissit tähän kuuluu? :D Taisit vetää herneen syvälle nenuun.. Naiseni rinnat on täydelliset ja muotivaatteet istuu hyvin kaunottareni ylle. :)

    äitini on samanlainen kuin minä, joten on se ainakin yhdelle miehelle kelvannut kun mut on maailmaan saatu;)

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    äitini on samanlainen kuin minä, joten on se ainakin yhdelle miehelle kelvannut kun mut on maailmaan saatu;)

    Mikset kysy äidiltäsi miten hän sai vaatteensa / mistä ostaa niitä. Vaikka nyt tyyli olisikin erilainen niin kai hänkin on sentään nuori ollut?

    Äänestä

  • isotissi_88 kirjoitti:

    Niin kuulepas sinä isänmaamme toivo(taidat olla ylpeä itsestäsi), miksi halusit vastata alun perin esittämääni kysymykseen? En kysellyt näyttävätkö tissini (sinun mielestäsi) hyvältä vaan kyselin lähinnä pukeutumisohjeita!

    otapa tyttö kuva vartalostas, niin nähään

    Äänestä

  • asiasta kiinnostunut kirjoitti:

    otapa tyttö kuva vartalostas, niin nähään

    Tämä on 2 vuotta vanha ketju senkin ääliö, tuskin tuo tyttö on enää kuulolla. Mene muualle huohottamaan..

    Äänestä

  • Mies 29 kirjoitti:

    miten muotivaatteet saa istumaan. Frendin muija pienensi ja on nyt tosi tyytyväinen ja näyttää hyvältä. Se oli se tärkein pointtini. Ajattelin jos et ollu ymmärtänyt harkita sellaista. En arvannut että se oli sinulle noin herkkä paikka. Ehkä tämä ei ole sitten paras palsta kysyä pukeutumisohjeita?

    ilmiselvästi, joten älä viitsi!

    Äänestä

Minulla on D, ja pitkän aikaa oli sama ongelma kuin sinulla. En tiedä valmistetaanko Suomessa mutta ainakin Amerikasta, mm. V S myy sellaisia "bratop" nimisiä yläosia. Se on kuin normaali toppi mutta yläosa on rintaliivimainen. (tietysti ilma hakasia yms.) Samalla saa hyvin tukea eikä laadukkaan bratopin alle tarvitse välttämättä laittaa edes oikeita rintsikoita. Koot ovat hyvin laajoja.
Minun kokoni on esim. D36. Se tarkoittaa että rintojen kohdalta D mahtuu mutta muuten toppi on 36 kokoiselle. Myös tuubitopit pukevat hyvin isorintaisia. Kannattaa kysyä samasta paikasta msitä ostata rintaliivejäsi, mikäli siis on isoille tisuille erikoistunut paikka. Siellä osasivat minuakin neuvoa.

No, toivottavasti oli apua!

Äänestä

No minä en ainakaan mitään rintoja korostavia isokaula-aukkoisia ja paljastavia toppeja pitäisi. Jotain tummaa väritykseltään, ja mahdollisimman latistavia rintaliivejä. Yrittäisin kiinnittää huomion johonkin muuhunkin, esim.laittamalla alaruumiiseen hienon vyön ja yrittäisin isontaa alaruumista vaatteilla, syömällä ja treenaamalla. Paitojen pitäisi olla tarpeeksi isoja, ei kiristäviä mistä on pakko jättää nappi auki.

Monet varmaan tykkäävät, mutta itse pidän näistä pienistä, hyvän muotoisista ja kiinteistä rinnoistani. En todellakaan haluisi miehiltä tissikommentteja ja niiden takia olla haluttu. Hyvä perseeni ajaa sen homman. Mieluummin olen siro kuin muodokas ja uhkea...

Äänestä

vartalosi kuulostaa täydelliseltä! Toivottavasti löydät vaatteita, jotka sopivat sinulle ja korostavat kauniita rintojasi!

Äänestä

Tämä aloitus kuuluisi kyllä eri palstalle.

Äänestä

Olen sinua paljon vanhempi isorintainen nainen. Nuorempana pidin paljon joustavia trikoopuseroita ja jakkuja. Nykyään kun maan vetovoima on vaikuttanut rintoihini niin, että ne ovat edelleen isot mutta muotnsa menettäneet, joten käytän paljon kietaisumallin puseroita ja erilaisia tunikoita sekö liivihameita. Missään nimessä en pidä liian tiukkoja tai löysiä vaatteita koska kummatkin korostavat rintoja juuri väärällä tavalla.

Minulla on myös hoikat ja mukavanmuotoiset sääret, jota mielelläni korostan, mikäli jotakin nyt yli päätään halöuan korostaa; siis minihame tai mekko. Kärsin itsekin nuorempana isoista rinnoistani ja niiden rajoituksista pukeutumisessani. Löysin aikoinaan miehen (nykyinen puolisoni), joka ihailee isoja rintojani, yhä edelleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


isotissi_88 kirjoitti:

Ihan mielipiteitänne kaipaan, millaisia vaatteita minun asemassa käyttäisitte, olen 175 cm pitkä ja hoikkarakenteinen (63 kg) mutta rintani ovat E80!! Siis ISOT. Olen aika naisellisen näköinen mutta kun ei meinaa vaatteet mennä rintojen kohdalta kiinni, siis vaikka on rintoja, ei ole esim mahaa tai valtaisaa ahteria. Jalatkin on melkoiset "tikut". Eli vain venyviä vaatteita tästä lähtien ja takeista yms napit auki vai? Niin ja jos jollain meni nyt kuuluisa palkokasvi nenään niin siirtykäähän lukemaan seuraavaa viestiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu