Moi, tässä joku kyseli rengaslinkkejä ja en kyllä huomannut "edullisia" kytkentöjä?
Harvoin suomi24:lla vierailleena muistan joskus olleen puhetta tosi edullisista myymälöistä SAKSA/BELGIA/TANSKA hiippakunnissa. Voi olla että maantiedemuisti pettää mutta SUOMI se ei ainakaan ollut!
Jos joku tietää toimivaa myyntiä kunnon rullista, olisin tosi kiitollinen!
Harvoin suomi24:lla vierailleena muistan joskus olleen puhetta tosi edullisista myymälöistä SAKSA/BELGIA/TANSKA hiippakunnissa. Voi olla että maantiedemuisti pettää mutta SUOMI se ei ainakaan ollut!
Jos joku tietää toimivaa myyntiä kunnon rullista, olisin tosi kiitollinen!
Vastaukset 5
Vanhimmat
skatepro.dk, itse olen käyttänyt lukuisia kertoja ja homma toimii hyvin.
Selvästi saa halvemmalla Suomesta ja saakin, jos ottaa huomioon vielä rahtimaksun. Jossain on mainittukin suomikauppa. Tanskan kaupassa ei ollut mattereita, näemmä. Paras kiekko kuitenkin. Eikä kulu, joten tulee paljonkin halvemmaksi. Ja rullaa, joten hauskaa on. Ei tärise, joten iisiä menoa. Muutenkin hauskaa kesää!
mutta katsos nyt uusiksi tästä.
http://www.skatepro.dk/catalog/advanced_search_result.php?keywords=matter&search_in_description=1
ollut jo esillä täällä. Nettiosoite on
http://www.totalsport.fi/powerslide.htm
Suomikaupan hinta selvisi 89e/sarja. Tanskan kaupasta 130-140e. Viron kaupasta taisi olla samaa hintaluokkaa. Samoin Eurooppa. Tanskan kauppa ei kerro mihin tarkoitukseen noi matterit ovat eli ovatko esim. sisäluisteluun vai sadekelinrenkaat. Suomikauppa kertoo kaiken ja enemmänkin. Sikäli kuin tiedän. Tanskan kaupan renkaat pitäisi tarkistaa Matterin omalta sivustolta, mihin tarkoitukseen ne ovat?
http://www.matter-racing.com/
- Kari -
Tuolta ovat usein suomalaiset tilanneet rullaluistelutarvikkeita. Ovat jopa tuoneet Helsingin maratonille tilattuja tuotteita. Mutta sielläkin matterin "maanteerattad" ovat euron pari kalliimpia kuin esim. suomalaisessa Totalsportissa.
http://www.sprintskate.ee/?id=1721