kesän mittaan mitään festareita kiertää?
Vastaukset 21
- MMies
Ei tarvi ajatella, kun Pakko on ainoastaan Ruisrock ja Porcupine Tree. Opeth ja Ministry tietty kivoja lisiä, mutta yksi kolmesta riittää mulle. En kuitenkaan jaksa festarimeininkiä yhtä päivää kauempaa, tai kahta enempää, vaikka Tuskassa pari katsomisen arvoista bändiä olisikin. Niin, ja miksi vitussa kaikki bändit tulee uusintakierroksella vasta Suomeen- about 20 vuotta vähintään ajastaan jäljessä?
- caput.mortuum
Pelkään suuria ihmisjoukkoja. Vähän niinkuin karjalaumoja...
- SupremeSatan
meinasin mennä.
tonne Ilosaareen pitää mennä jo ihan pelkästä velvollisuudestakin, eipä kyl muita oo suunnitelmissa.
kuin päiväseltään käymään provinsissa. Ehkä sitten myös, tangomarkkinoilla, vauhtiajoissa, miljoonarockissa, mut kans vaan päiväseltään, enkä ees tiiä, että voiks noit viimeksmainittuja miksikään festareiksi edes laskee.
- St Jude
saas nähdä törmätäänkö vauhtiajoissa :D
Sinne olis tarkoitus lähteä poikkeamaan,kans päiväseltään.En ole ennen käynytkään.Ootko sä?Tapahtuuko siel mitään? St Jude kirjoitti:
saas nähdä törmätäänkö vauhtiajoissa :D
Sinne olis tarkoitus lähteä poikkeamaan,kans päiväseltään.En ole ennen käynytkään.Ootko sä?Tapahtuuko siel mitään?Ai, no se oliski ihan mukava siel törmätä. Mitä? Koska? Lauantainako?
Emmä oo ollu aiempina vuosina, ku aina ollu jotain muuta menoa sillo, jotta en tiiä mikä meno siel on. Kuulemma hyvät bileet.- St Jude
relaxed_eyes kirjoitti:
Ai, no se oliski ihan mukava siel törmätä. Mitä? Koska? Lauantainako?
Emmä oo ollu aiempina vuosina, ku aina ollu jotain muuta menoa sillo, jotta en tiiä mikä meno siel on. Kuulemma hyvät bileet.tod.näk lauantaina..olis tarkoitus.
Voin panna viestiä kun ollaan siel pääs.Olis ihan kiva törmäillä.
Mä oon kans kuullu et ne olis ihan jees hippalot mut aina on kans syystä tai toisesta tullu jotain esteitä ettei ole tullut mentyä.
Mutta sithän sen näkee :D St Jude kirjoitti:
tod.näk lauantaina..olis tarkoitus.
Voin panna viestiä kun ollaan siel pääs.Olis ihan kiva törmäillä.
Mä oon kans kuullu et ne olis ihan jees hippalot mut aina on kans syystä tai toisesta tullu jotain esteitä ettei ole tullut mentyä.
Mutta sithän sen näkee :Dviestitellen viimeistään sit siel paikan päällä.
- St Jude
relaxed_eyes kirjoitti:
viestitellen viimeistään sit siel paikan päällä.
Näin tehdään :D
- gek-ko
semmosta. Vastaan kahden aikaan yöllä puhelimeen ja yritän selittää humalaisille sukulaisille että miten meille pääsee.
On se aika kiva traditio, mä tykkään. Sit tossa kuorstaan ja rohistaan ketarat joka suuntaan olkkarin matolla. - pa.pu
mennä räikkärokkii. Muualle ei pääse töitten vuoksi.
- Pullopersesika
..kannustaako kebab-krvakämmeniä vai noita helvetin neitejä, kas siinä pulma.
Jos vain voin, vältän noita hektis-humalaisia kulttimenoja. Kiintiö on jo täynnä.. - la.ra
ajattelen, mutta toteutus on jäänyt haaveeksi varmaan viimeiset 10 vuotta. Blueseissa pitäisi käydä ja Ilosaarirokissa, mutta haaveeksi jäänee.
- vänkyrä-nainen
on pitkä matka tekoihin. Eipä ne pelkät ajatukset varmaan mua liikkeelle saa..
- Tulivuorirock
tuli koettua.
Inhoan känniääliöitä jotka on sullottu pieneen ahtaaseen tilaan; baarit/ravintolat/festarit.viimesessä tulivuorirockissa joskus viistoistakesäsenä, mut jostain luin, että se olis taas herätetty henkiin.
- Tulivuorirock
relaxed_eyes kirjoitti:
viimesessä tulivuorirockissa joskus viistoistakesäsenä, mut jostain luin, että se olis taas herätetty henkiin.
mutta enpä sittenkään taida sinne Jalasjärvelle(vai missä se nyt oli) ajaa ;)
Teininähän mäkin tuolla aikoinaan olin, eka festarini, pari Rantarockia tuli myös koettua mutta lähinnä tyyliin yöksi kotiin. Telttailu ei ole koskaan ollut mun juttu. Tulivuorirock kirjoitti:
mutta enpä sittenkään taida sinne Jalasjärvelle(vai missä se nyt oli) ajaa ;)
Teininähän mäkin tuolla aikoinaan olin, eka festarini, pari Rantarockia tuli myös koettua mutta lähinnä tyyliin yöksi kotiin. Telttailu ei ole koskaan ollut mun juttu.emmäkään sinne oo ajatellu mennä. Lappajärvellä se pidetään.
- festareissa parasta
Tulivuorirock kirjoitti:
mutta enpä sittenkään taida sinne Jalasjärvelle(vai missä se nyt oli) ajaa ;)
Teininähän mäkin tuolla aikoinaan olin, eka festarini, pari Rantarockia tuli myös koettua mutta lähinnä tyyliin yöksi kotiin. Telttailu ei ole koskaan ollut mun juttu.No festareiden paras puolihan on juuri telttailu,
koko homman päätavoitteena on löytää ittensä aamulla jostain muusta kuin omasta teltasta.
se on niin kätevää kun oma/pokan teltta on aina lähellä ja olosuhteet on otolliset kevytmieliseen spontaaniin paheiluun kun kummankaan mieli ei ehdi muuttua laskuhumalaisessa taksijonossa. - vänkyrä-nainen
festareissa parasta kirjoitti:
No festareiden paras puolihan on juuri telttailu,
koko homman päätavoitteena on löytää ittensä aamulla jostain muusta kuin omasta teltasta.
se on niin kätevää kun oma/pokan teltta on aina lähellä ja olosuhteet on otolliset kevytmieliseen spontaaniin paheiluun kun kummankaan mieli ei ehdi muuttua laskuhumalaisessa taksijonossa.se telttailu olennaisesti asiaan, mut voi siel ihan nukkuukin vaan. Ei oo pakko paheilla spontaanisti tai ees suunnitellusti jossei koe sellaista kiinnostavana noissa merkeissä.:D
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty471539Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3511305Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto351110Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3421052- 621041
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine137929Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33831Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte200759- 42629
- 61625
