Apuva! Tarvitsen neuvoja miten punastumisen saa peitettyä. Helahdan punaiseksi älyttömän helposti ja aina väärässä paikassa. Myös paljon liikkuessa tulee helposti naama punaoseksi. 8'(
Apua punastumiseen!
Hyperforce
2399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suosittelen sinulle Joe Blascon meikkivoidetta, joss a paljon pigmenttiä. Kokeile sävyä jossa on ripaus vihertävää, joka peittää punaisuutta.
Itse punastelen myös silloin tällöin, mutta olen huomannut että mitäs sillä on väliä! Luultavasti kukaan ei edes huomaa sitä, tai jos huomaa niin sitten huomaa. Itselleni apua oli suggestopediasta, ja siitä että sain rutkasti luottamusta ja sisäistä mielenrauhaa. Oikeastaan punastelu vähenee juuri silloin kun siitä ei tee ongelmaa itselleen, ja on ajattelematta. Ajattelee sen sijaan miten huippu tyyppi mä olenkaan, ja kaikki negatiiviset ajatukset siitä mitä muut ajattelee voi heittää pois! Käyhän myös www.positiivarit.fi sivuilla, minä pidin niistä!
http://www.detria.fi/web/index.php?id=68