Onkohan kellään samanlaisia kokemuksia kuin minulla tällä hetkellä... Olen seurustelusuhteessa oleva mies, rakastan tyttöystävääni ja kaikki sujuu oikeastaan ihan hyvin, mutta silti haluaisi tapailla muita ihmisiä. Tiedän että en voi saada kaikkia halujani tyydytettyä samaan aikaan, koska pettääkään en halua, mutten myöskään lopettaa nykyistä suhdetta. Hassua tässä nimenomaan onkin että kaikki menee meillä hyvin, ehkä liiankin hyvin mutta silti tuntuu että ruoho olis vihreempää... Eräänä viikonloppuna tapasin baarissa naisen jonka kanssa päädyin suutelemaan.. En ole voinut kertoa siitä tyttökaverilleni koska luulen ettei siitä koidu mitään hyvää kenellekään. Itsellänikään ei ole enää omatunnontuskia asiasta joten ei varmaan edes kannattaisi kertoa. Mielipiteitä?
suhde toimii, mutta....
M 22
3795
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä tarkoitat sillä, että suhde toimii? Tyttöystäväsi laittaa sinulle ruokaa ja pesee vaatteesi, niinkö? Sehän on usein merkki miehelle, että suhde toimii. Ehkä kannattaisi AJATELLA omalla päällä eikä pelkällä terskalla. Siitä on usein apua - siis jos on aivot.
Rakkautta on molemmin puolin, seksi on hyvää, viihdymme toistemme seurassa jne. Eli ei pitäisi olla mitään valittamista... Oon vaan miettiny että ehkä en olekaan valmis vakituiseen parisuhteeseen kun tekisi mieli tapailla muitakin..
Taisit osua naulan kantaan. Nuorena pitää mennä ja katsella elämää ja muitakin ihmisiä, ukottua ehtii myöhemminkin. Jos tuntuu, että on jotain kokematta tee se nyt! Mutta älä loukkaa tyttöystävääsi tekemällä sitä selän takana. Puhukaa asiasta, uskon, että yhdessä puntaroidessanne asioita päädytte oikeaan ratkaisuun!