Juu, päätin sitten minäkin ostaa hopeashampoon. Bonacure true silver. Kampaaja sanoi että max 1min vaikutus aika, ja purkissa lukee samoin. Muilla keskustelupalstoilla porukka on käyttänyt tota kuitenkin jopa 20 minuuttia! :oo
Onko täällä kokemusta? Uskaltaako tuota pitää noin kauaa jos pesee esimerkiksi 2 krt viikossa tuolla aineella. Vai pitääkö sitä käyttää joka päivä?
Onko täällä kokemusta? Uskaltaako tuota pitää noin kauaa jos pesee esimerkiksi 2 krt viikossa tuolla aineella. Vai pitääkö sitä käyttää joka päivä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voit pitää hopeashampoota päässä vaikka sen 20 minsaa. Ei hiuksesi siitä mitenkään kärsi. Kuivimmat ja käsitellyimmät hiukset voivat tulla hieman sinertäviksi, mutta se lähtee kyllä pois.
Itse käytän hopeashampoota melkein joka kerta kun pesen hiukseni.
Riippuu hiuksesta, aikaisemmasta väristä jne jne. Jos kuitenkin laita esim. 20 min, varaudu, että tulos voi olla harmaa (tosin pesussa vaalenee ja haalenee). Minulla reilusti alle minuutti, koska päässä on jo hopeaan taipuvaa kestoväriä..
miksi pitää shampoota päässä 20 min...?
hopeashampoo kyllä neutraa oranssisuutta/keltaisuutta, mutta tietysti niin että mitä useammin käytät, sen parempi tulos..