Maantie rullaluistelun marathon SM

Paimion SM kisojen kisasivut osoitteessa turvatalot.com/rullasm2008

Löytyy mm reitti kartta.
3653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ilmeisesti tasainen reitti? Ja pituutta on yhteeensuuntaan 2km?
Vaikutti ihan ok. Suljettu pätkä, edestakasin, ihan kuin joissain Viron kisoissa.

Ja varmaankin tzippi ajanotto, että pysyy kierroslaskenta hallussa.

Äänestä
  • n. 7 kilometriä. Ei parinkymmenen luistelijan kisassa zippejä tarvita.

    Äänestä

  • 1 rundi kirjoitti:

    n. 7 kilometriä. Ei parinkymmenen luistelijan kisassa zippejä tarvita.

    Joo, talvella Oulunkylän 400metrin jäällä luistellaan Maraton cuppia. Naiset 20km ja miehet 30km.
    Siinä on hyvä systeemi, jolla lasketaan 20km/50kierrosta. Jälkeenpäin on helppo tarkastaa, ettei ole tapahtunut filunkia, ettei kaveri merkkaa väärin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turvatalot.com/rullasm2008 kirjoitti:

Paimion SM kisojen kisasivut osoitteessa turvatalot.com/rullasm2008

Löytyy mm reitti kartta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu