Sanoin miehenille tänään että muutan pois 10vuotta avioliiton jälkeen.Meillä kaikki menee huonosti ja huonosti.Syitä ovat luotamuuksen puutteita , rahaasiaa,lapsihankimisesta,paljon erimiellisyitä...Minulla on vielä vahva tuntetta häneen.
Parannuskeinoa ei ole joten asialle tehdään jotain.Niin minä lähden pois yhteiselämästämme.Menen huomenna katsomaan vuokraasunnon.
Pelkään kovasti koska en ole koskaan ollut aikaisemmin yksin. Miten pärjään henkisesti,fyysillisesti sekä talousdellisesti? Tunnetteko samaa tavalla kuin minä?Miten olette selvineet vaikeuksista?
Kerroisitte minulle!!
Ps:Toivon että ymmärtätte minun viestini kielioppin virhettä huolimatta.
Parannuskeinoa ei ole joten asialle tehdään jotain.Niin minä lähden pois yhteiselämästämme.Menen huomenna katsomaan vuokraasunnon.
Pelkään kovasti koska en ole koskaan ollut aikaisemmin yksin. Miten pärjään henkisesti,fyysillisesti sekä talousdellisesti? Tunnetteko samaa tavalla kuin minä?Miten olette selvineet vaikeuksista?
Kerroisitte minulle!!
Ps:Toivon että ymmärtätte minun viestini kielioppin virhettä huolimatta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
eikö niin? Lähde ja katso, mitä sitä seuraa.
katsotaan sitten!
T.Liiz
Jos olet niin rohkea ja lähdet epätyydyttävästä elämästäsi, tulet varmasti pärjäämään.
Luota siihen.
Raha-asiat ja kaikki muut hoituvat yllättävästi sitten kun on pakko.Olen itse kokenut sen...
hHyvin tässä mennään eteenpäin, tosin miettien kovasti oliko ratkaisu oikea ja kuitenkin tietää että se oli.Ihminen vaan on niin hassu jahkailija.
Tsemppiä ja kaikkea hyvää!
Kiitos viestisi,aluksi tuntuu vaikealta mutta minäkin täytyy uskoa pärjäävänsä kaikki mitkä ovat tulossa.Elämä on täynä yllätykstä.
Sinulla menee hyvin nyt , kaikki ikäviä asioita on ohi ,eikö niin?
Aurinkonen kesää ja kaikkia hyvää sinulle!
Ter.NgLiiz
Ehdottomasti kannattaa lähteä. Uusi aina pelottaa, mutta parempaa on tulossa. Kun vanha ovi sulkeutuu, uusi avautuu. Jos te entisen miehenne kanssa vielä tunnette toisianne kohtaan jotain, te palaatte jossain vaiheessa sitten yhteen. Älä jossittele, vaan toimi. Kokemusta on ja parempaan päin todella mentiin. parempi kertarytinä, kuin ainainen kitinä.
moi! et tevitse pelätä. sama juttu tapahtui mullekin. erosin avomiehestäni sitten jouduin muuttamaan yksin asuntoon ja alussa pelkäsin kyllä vähän että pärjäilenkö yksin. kuitenkin sain paljon apua kavereilta. kiitän heille kavereilleni. Kyllä sun kaverit auttaavat ja tukevat sua.nyt olen tyytyväinen olevani yksin asunnossa. Voit aina pyytää apua vaikka kavereilta ja vanhempieltasi. Hyvää kesää!
Meillä samat syyt eroon, onneksi vuokra-asunto minun nimissä, niin mies sai muuttaa muualle. Tunteet kuoli vihdoinkin, kauan sitä saikin odottaa kun ajattelee miten kusipäisesti hän minua kohteli. Mies jätti minulle paljon velkoja, mutta laskin että pärjään. Yksinäisyyttäkään ei enää ole kun on kaksi koiraa kaverina, Nyt olen nukkunut paremmin ja ollut muutenkin rennompi ja vihdoin onnellinen. Jos tuntuu ettei pää kestä voit hakea lääkäriltä apua.
Paljon voimia sinulle ja hyvää kesää!
Kyllä se elämä voittaa!