tere,
Kävi niin, että Nike Air rullaluistimien jarrupalaa paikalla pitävä varsi (mikä ikinä onkaan) katkesi muutossa. Noita varsia varmaan jostain löytyy, mutta ei ainakaan paikallisista urheiluliikkeistä löytynyt, eikä pikaisella googlaamisellakaan löytynyt.
Eli vinkkiä kaivataan, mistä tällaisen varren voisi löytää, tai jos sulla sattuu olemaan ylimääräinen (tai käyttämättömät luistimet josta semmoisen myisit) niin vinkkaa ihmeessä!
Kiitokset!
Varaosia niken luistimiin?
3
569
Vastaukset
- j.m.
Kuinka vanhat niket sulla on eli mihin vuosimalliin tarvitset jarruvartta. Nike lopetti kuntoluistinten valmistusten. Netissä on tarjolla vain Nike rullakiekkoluistimia - vanhaa varastoa. Mutta ei niissä jarruja käytetä. Nike Air lenkkareitakin on myynnissä, ethän vaan sekota?
- Kuorsaus
Arviolta 3 vuotta vanhat. Kovasti tämän näköiset: http://www.addlon.com.au/recreational_skating/images/nike_inline_1.jpg
Tosiaan, se aksenin ympärille tuleva holkki oli poikki ja muutossa otti lisää kipeää, ei saa kalua enää.
- Miulla luistellessa
hajos solki. Ymmärrän kyllä, jos luistimen solki menee muutossa, mutta että tukeva jarruvarsi. Lienee jäänyt muuttoauton alle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1402806Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2692473Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351452- 1211182
- 1081143
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131012Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297877