Hyvät tatuointiliikkeet

Hei!
Olen ottamassa tatuointia, mutta en millän osaa päättää, mistä sen hankkisin. Olen kuullut, että Jyväskylässä on Suomen parhaimpia tatuoijia, samoin Kalle Koo Helsingistä. Myös Lahden Tiina's tattoo vaikuttaa ihan ok paikalta. Onko kokemuksia näistä? Asun itse Lahdessa ja tästä lähistöltä etsisin paikkaa.
82550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mä en oo kauheen hyvää kuullu tiinasta..mut kuvan kauneushan on tietty katsojan silmässä.tampereella on loistavia artisteja.esim halo tattoossa ja takomolla.myös mad max on hyvä mutta kalliinpuoleinen.heinolaan on avattu kans his masters jota on kehuttu todella paljon..se olis aika lähelläkin

Äänestä

minäkin menossa. Otan ensimmäistä tatuointiani ja aattelin tiinalle sen mennä ottamaan. Serkku ainakin on kehunut sitä paikaa ja sen ystäväkin on jo kolme tatuointia käynyt siellä ottamassa ja aina ollut tyytyväinen palveluun ja lopputulokseen. Sisko on ottanut Customx:ssä ja on tyytyväinen siihenkin.

Äänestä
  • Lahden paras Mama"s tattoo Triossa.

    Äänestä

  • mä suosittelen ihan ehdottomasti CustomX:ää...
    Juha tekee nättii jälkee ja on tosi nasta tyyppi!
    et varmasti tule pettymään jos täällä otat!!

    Äänestä

Tulee hyvää jälkeä ja hygieniassa ja hintatasossa ei moittimista, mutta asiakaspalvelu on tylyä. En menisi toista kertaa, oli sen verran epäkohtelias ja nyrpeä tämä tiina.

Äänestä

JYväskylää en tunne mutta muualla on ketju Igors.

Sain nopeasti hyvää laadukasta ja edullista palvelua.

http://www.siperianhurtta.fi/

parempaa kuin keksi?

Äänestä

Jyväskylästä ei ole pitkämatka kuopioon
mene sinne Tinos Tattoohon
Tino tervolle jos haluut saada taidetta
iholles. Jonotus ajat parista kuukaudesta
eteenpäin

Äänestä

Itse käynyt lahden other side tattoossa, jälki erinomaista, sieltä löytyy useampi tekiä,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuva84 kirjoitti:

Hei!
Olen ottamassa tatuointia, mutta en millän osaa päättää, mistä sen hankkisin. Olen kuullut, että Jyväskylässä on Suomen parhaimpia tatuoijia, samoin Kalle Koo Helsingistä. Myös Lahden Tiina's tattoo vaikuttaa ihan ok paikalta. Onko kokemuksia näistä? Asun itse Lahdessa ja tästä lähistöltä etsisin paikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu